Gururumuz kadın şoförler ve itirafları

Siz hala kadın şoförlerin ustalıklarını sorgulayanlardan mısınız? Sorgulamak pek tabii hakkınız ama onlara güvenmenin zamanı çoktan geldi geçiyor bizden söylemesi. Yani şöyle düşünün hem araba kullanıyorlar hem de makyaj yapıyorlar. Bu davranışı onaylamıyoruz elbette sadece ustalıklarını vurgulamak için söylüyoruz. Tamam belki biraz park sorunu yaşıyor olabilirler ama birazcık! Neyse sözü uzatmadan, kadın şoförlere bırakıyoruz. En iyisi onlar size kanıtlasın…

Trafik ve kadın şoför

Sıkışık trafikte sağ şeride geçmek için sinyal verip bir türlü geçemeyen kuzenimin işin içinden çıkamayacağını anlayınca, camı açıp sağdaki aracın şöförüne “Bak hem kadın, hem acemi, hem de sarışın, istersen yol verme” dedim mi? Dedim. Sonuç mu? Tabii ki yol verdi.

kadins%cc%a7ofo%cc%88r1Kamyon şoförü

Bayan halimle ufacık arabayı kamyoncular gibi sürüyormuşum. O bile öyle kullanmıyormuş. Her gün işe gidip gelmek için tırların arasında 130 km yol yapıp duruyorum, başka nasıl araba kullanmamı bekliyordu ki?

 kadins%cc%a7ofo%cc%88r2Şoförün kadını

Trafikte ne zaman yol vermeyen bir araca denk gelirsem “Ya kadın şöfördür ya da erkeğin ayısı” diyorum ve bingo; genellikle kadın çıkıyor ya da hanzo kılıklı bir herif. Hanımlar çok üzgünüm, inatlaşmayı bırakıp yol vermeyi öğrenin.

 kadins%cc%a7ofo%cc%88r3Kaçın kadın şoför

Arabamı sattığım adama hitaben 1) Ön tampon çok taş çarptığı için boyandı. 2) Farlarada çok taş çarptı, ufak çiziklerdi ama ben çok titiz olduğum için ikisi de değişti. 3) Ön kaputada saksı düşmüştü, servis çok abarttı, kaputu değiştirdi. 4) Ön camda silecekler iz yapmıştı, değişti. 5) Arka tampon da ufacık bir çizikten dolayı boyandı, hiç kaza yok yani… Cidden, kız arkadaşıma da vermedim ki zaten ben arabayı…

kadins%cc%a7ofo%cc%88r4Usta şöför

 Araba kullanırken koltuğu çok öne çekiyormuşum. Kocamın duruma muhteşem yorumunu aktarıyorum: “Direksiyona saplanmış gibisin!

 kadins%cc%a7ofo%cc%88r6

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.