Güzel Bir Yaz

Güzelliğin sınırı yok, bu konuda herkesin bir fikri, yöntemi ve yaklaşımı var. Biz de itiraf.com/magma okurları için, Hayatı Makyajla‘nın önerilerini alıyoruz. Uzman bir kalemden, cilt bakımı, makyaj ve güzelliğin sırları bu haftadan itibaren her hafta sizlerle…

Cilt bakımı günümüzde artık herkesin çok dikkat ettiği bir güzellik dalı haline geldi. Dış etkenlerin ve alınan gıdaların ters etkileri cildimize daha iyi bakma sebeplerimiz haline geldi. Cildimizin ana güzellik kaynağı her zaman su eğer vücudunuza yeterli miktarda su almazsanız cildiniz zamanla kurumaya başlayacaktır. Ne kadar en iyi cilt bakım ürününü kullansanız bile yanında su içmezseniz hiçbir işe yaramayacaktır.

Bu hafta, cilt tipleri ve genel bakım önerileri ile güzelliğin şifrelerine giriş yapalım:

Cilt tipleri herkesin bildiği gibi kuru, karma ve yağlı olarak üç bölüme ayrılır. Bir diğeri ise dermatoloji ile doğrudan bağlantılı olan akneli ciltlerdir.
Kuru ciltlerin özellikle iyi nemlendiricilerin yanında bol bol su tüketmeleri kesinlikle önerilen çözümlerden bir tanesidir. Kuru cilt tipine sahipseniz gündüz ve gece kremi mutlaka kullanmalısınız. Yoğun nemlendirici içeren kremleri tercih edebilirsiniz. Bu yüzünüzdeki mat görüntünün zaman içerisinde azalmasına yardımcı olacaktır.
Karma cilt yapısında olanlar ise diğer gruplara göre biraz daha özen gerektiren bakımlar uygulamaları gerekebilir. Karma cilt tiplerinde bölgesel kuruluk veya yağlanma olduğu için ürün alırken içeriğine dikkat etmeleri gerekmektedir. Yağ emici kâğıtlardan alıp gün içerisinde yağlanan bölgeye tampon hareketlerle uygulama yaparlarsa bu sorunun geçici olarak ortadan kaldırmış olurlar.
Yağlı cilt yapısında olanlar genel olarak gözenekleri çabuk kapanan ve bunun neticesinde sivilce ve siyah nokta oluşumuna yatkın olan bir cilt tipidir. Özellikle yaz aylarında gerekmedikçe nemlendirici kullanmamaları, kullanılırsa da su bazlı olanların tercih edilmesi ve içerisinde yağ barından ürünleri kullanmamaları gerekmektedir. Maden suyu genelde yağlı ciltlere çok iyi gelmektedir ve cildi beslemektedir.
Kullandığınız ürünlerin yan etkilerini gördüyseniz en kısa zamanda mutlaka dermatoloğa göstermenizi öneriyorum.

Gelecek hafta güzellik, bakım ve cilt sağlığı konusunda önerilerim devam edecek. Merak ettiğiniz ve sormak istediklerinizi yorum kısmından bana yazabilirsiniz.

Hayatı Makyajla

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.