Hastalık bulaştıran itiraflar

Hasta olmak çocukken çok hüzünlü bir mesele olsa da insan büyüdükçe bahane olarak kullanıp işten, sorumluluklardan kurtarabiliyor kendini. Bazen de çok uzun zamandır beklediğimiz ilgiyi bir anda üzerimize toplayabiliyor. Bunlar dışında da başka bir işe yaramiyor zaten. Akan burunlar, ağriyan başlar ve halsizlik şeklinde çöküyor da çöküyor üzerimize. O yüzden uzak olsun hepimizden. Şifa niyetine de beş itiraf yazdık reçetenize…

Hasta

Çok yorgun ve uykusuz olmama rağmen, anneannem arayıp “Hastayım biraz.” deyince, “Geliyorum.” dedim. Vardığımda sofrayı hazırlamış, salatayı bile yapmış buldum. Hiç sesimi çıkarmadım, yemek yedik. Sonra “Hadi pazara çıkalım, bir şeyler alırız” dedi. Pazardan gelince ben “Artık eve gideyim ama bir daha canın sıkılınca hastayım deme, yüreğime indiriyordun.” dedim. Son zamanlarda biraz ihmal etmiştim ama yüzündeki muzur gülümseme bana yetti.

 69.1

Hasta

Öğrencime, “Yağmurda ıslanmışsın, hasta olacaksın oğlum.” diyorum. “Ben hastalanacağım kadar hastalanmışım hocam. Ben Rabia’ya hastayım.” diyor. Yok anacım! Bu özgüven değil, bu başka bir şey!

 69.2

Hasta kim?

Eski erkek arkadaşımda kaldığım bir sabah rahatsızlandım ve uyuyan kozalağıma “Uyan hastaneye gitmemiz lazım.” dedim, el-cevap “Bana mı bir şey oldu?” Evet canım hiç uyumadan senin sağlık durumunu gözlüyorum.

 69.3

Çok hastayım

İki omuzum da çıkıyor, kalp kapaklarından birinde sorun var, karaciğer enzimlerinden biri çok fazla salgılanıyor, hipertanyon hastasıyım, şimdi de böbrek üstü bezinde kitle çıktı. Bunların hiç biri sorun değil ama kız kardeşimin çenesi öldürücek beni!

 69.4

Hasta

Akşam yapılacak olan sınava girmemek için bütün gün üniversitenin sağlık merkezinde sürünen, tetkik yaptıran, iğne yiyen ve kendini role kaptırıp gerçekten hasta olan kaç tane süzme vardır merak ediyorum. Nitekim raporumu aldım ama oyunculuk konusunda sertifika isterim.

 69.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.