Hastane itirafları

 

Doktorlar, hemşireler derken hastane itirafları olmadan olmazdı. Düşüncesinin bile insanı hasta etmeye yettiği, uzun koridorlarında hüzün kadar sevinçli haberlerle mutluluğun da yaşandığı, hastane arkadaşlığı kavramıyla arkadaşlığın sağlam temellere oturtulduğu hastanelerimize itirafçılarımızın gözüyle bir bakmak istedik…

Hastane

Hastanede sıra beklerken, doktorun odadan çıkıp koridorda dolaşarak “Ateşli kadın vardı burada, ateşli kadını gördünüz mü? Ateşli kadın, ateşli kadın…” sözleri tüm hastaların suratında pis bir gülümsemeye sebep olmuştur, hepimizin fesatlığı sadece bu noktada gerçekleşmiştir.

 43.1Hastane sevinci

Babamla, son karısını doktora götürdük. Kendisi şeker, tansiyon, kanser ve böbrek yetmezliği olduğunu iddia etmesine rağmen, doktor bir şey bulamadı. Son derece üzgün bir şekilde çıktılar hastaneden. Ben kendi kontrollerim için ayrıldım yanlarından. Elele tutuşup hastane yeşil alanlarında yürümek istemiş kocasıyla ve ayağını kırmış. Alçıya alınırken pek sevinçliydi. Ne denir ki; Allah yardım etsin sahibine.

 43.2Hastanedeki cenaze

Babam oldukça yaşlı ancak sevdiği bir akrabasını kaybetmenin vermiş olduğu sıkıntıyla oturuyor tek başına. Ablamla yanına gidiyoruz. Bir süre hiç kimse konuşmuyor. Ablam sessizliği bozmak için soruyor; ”Cenaze hastanede mi?” diye. Muhabbet olsun, hem de ortamdaki kasvet dağılsın diye ablama dönüp; ”Aaaaa cenaze hastanede miymiş, nesi varmış acaba?” diyorum ve yalnız bana komik gelen bu espriye katıla katıla gülüyorum. Birkaç saniye sonra babamın ayağından fırlayıp kafama isabet eden terlikle anlıyorum olayın vehametini.

 43.3Yuttur yutturabilirsen

Kendisini hastaneye getirdiğimizi anlayan 3 yaşındaki yeğenim hastane kapısında bombayı patlatıyor; “Hadi siz gidin, ben sizi dışarıda beklerim.

 43.4Kaçak

Dayanılamayacak haldeki ağrısı yüzünden gecenin bir saatinde hastaneye götürülen, hastaneye yatışı yapılmasına rağmen sabah doktorunun kontrolünden sonra sessizce hastaneden kaçıp işe giden, mesai bitiminde kuaföre gidip, saçını boyatıp hastaneye dönen ve bu arada ağrılardan kıvranmasına rağmen işinden de süsünden de vazgeçmeyen kaçağın kim olduğunu asla söylemeyeceğim…

 43.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.