Hastanelerimizin baş tacı, hemşire itirafları

 

Hastanelerimizin olmazsa olmazları hemşireler, hemşirelerimiz… Bazıları elinde iğneyle korkulu rüyamız, bazıları imdadımıza yetişerek yardım meleğimiz! E tabi hastane olur, hemşire olur da aşk olmaz mı? Elbette olur! Haliyle beyaz önlüğüyle bazıları da ilk aşkımız. Hayatımız da bu kadar yeri varken hemşirelerimize yer vermeden olmazdı. 5 itirafta hemşireler ve itirafçılarımız…

Hemşire

Hemşire fantazim olduğunu söylediğim adamın karısının hemşire olduğunu nereden bilebilirdim? Hadi onu tahmin edemedim ya bari bu olayı gülerek anlattığın kişini karısının hemşire olduğunu bilseydim! Of magma of!

 106.1Doğum kontrolü

Bir alkış da sevgilimle birlikte doğum kontrol iğnesi yaptırmak için gittiğimiz poliklinikte elinde iğneyle içeri girip “Kime vuruyoruz?” diye soran hemşire hanıma gelsin lütfen.

106.3.3Hemşiranım

Bir hastahane. Yoğun bakım odası. Sabah saatleri. Neşe içinde odaya giren bir hemşire hanım. Ve neşe içinde şakıyan sesi: “Ahmet beyy, Ahmet beyyy bugün keyifler nasıl? Ama küs müyüz canım?” Ahmet beyde ne ses ne nefes. Hemşire hanım neşeli neşeli gezinmekte. Dayanamayan hademe bir yandan yeri silerken cevap verir: “Hemişiraanım bu hasta eks olmuş galibaa.” Hemşire hanımdan el cevap: “Sus da işine bak senn!” Ve nice sonra hastanın nabzına bakan hanımefendi hayretle bağırır: “Aaa hakkaten…” Bu olayı izleyen diğer hasta olan dayımın bize aktarırken son cümlesi: “Kendimi Türk hademelerine emanet etmek istiyorum.

 106.3Gözünde büyütmek

Alt tarafı ilk yardım kursuna katıldım. Benim için arkadaşlarına annem hemşire oldu demiş.

 106.4Asyalı hemşire

Tahlil için kan aldırmasi gereken kocamın yanina gelen Asyalı hemşire hastayı rahatlatmak amacıyla bütün şirinliğiyle “Ne güzel kokuyorsun. Parfümünün ismi ne?” dedi. O an kocamla göz göze geldik. Artık nasıl baktıysam, kocamdan cevap “Beni kan tutar, karımın elini tutabilir miyim?” oldu. Bense zafer kazanmış komutan edasıyla kocamin elini tutup, en gıcık halimi takınarak hemşireye gülümsedim. Ama ne yapayım, o da o kadar şirin olmasaydı.

 106.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.