Hayat okulu itirafları

Neleri öğretmez ki hayat! Yalnızlığı, çaresizliği, mutsuzluğu, mutsuzken bile gülebilmeyi, en büyük acılara dayanmayı, en ağır kayıplarda ayakta durabilmeyi… Ne olursa olsun, hayatın devam etmek zorunda olduğu gerçeğini değiştiremiyoruz. Gülende biz oluyoruz, ağlayanda. Kısacası çok şey öğreniyoruz hayattan, en büyük ve en acımasız okul! Sınıfta kalanlarımız, sınıfı geçenlerimiz, sınıfı tekrar edenlerimiz hepsi burada. O zaman gelin bu okula birlikte bakalım…

Hayat okulu

Göz altı kremini doğru kullanmayı, Ferzan Özpetek’in filmindeki erkek başrolden öğrendim.

 okul1Hayat okulu

Onun yanında başka birini görmeye tahammül edemiyorum, kendimi çok kötü hissediyorum.” dedi, “Kendini alıştır artık, geçmişi unut, o senin arkadaşın ve önemli olan onun mutlu olması.” dedim. Canım arkadaşımı eski kocamın düğününe zorla yolladım, kendimle gurur duyuyorum.

okul2Hayat okulu

Kafka, Nietzsche, Sartre; yıllardır sizden öğrenmeye çalıştım hayatı ama hiçbiriniz elinde rakı kadehini göstererek “Hayat budur, gerisi hikaye. Boşversene yeğenim!” diye haykıran amcam kadar açık değildiniz.

okul3Hayat okulu

İlk boşandığım zamanlar boşanmanın verdiği özgürlük ve heyecanla herkese evliydim ama boşandım derken, ilerleyen zamanlarda (1 sene sonra) sadece bekarım diyorum. Hayatın ne kadar acımasız olduğunu, yavaş yavaş anlıyorum.

 okul4Hayat okulu

Merak edip eski sevgilimi Google’da arattim. “Stajyerlerden alıp vermediği paralar yüzünden dayak yiyen avukat müsveddesi” olarak çıktı karşıma. Ona karsı fazla insaflı davrandığımı biliyordum zaten. Ellerinize sağlık stajyer arkadaşlar. Öte yandan bir kez daha aldığım kararın doğruluğu ile gurur duydum.

okul5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.