Hemen biten maaşlı itiraflar

Her gün özel ama bazı günler var ki daha özel ve daha güzel! Hangileri mi? Düşünmeden ve daha fazla düşündürtmeden söylüyoruz; tabii ki maaş günleri… O günler çoluğumuz, çocuğuz ve hatta ev sahibiz bizi ekstra sever. Borç yaptığımız mahalle bakkalının gözündeki ışığı hiç söylemiyoruz bile! Konunun  ehemmiyeti bu kadar ortadayken o zaman hadi buyrun maaşlı itiraflara…

Maaş

Kocam işi dolayısı ile 20 günlük iş seyahatine çıktı. Maaş almış olacak ki hesabıma bir miktar para göndermiş. Açıklamaya da “alekta movik movik” yazmış. Benim bundan ne anlamam lazım şimdi; teneşirlere gel emi adam!

maas1Maaş

Onaltı sene sonra emekliliğe hak kazanacak olan ben, o zaman gelince alacağım maaşa el koyma planları yapan kişi ise, kocamdır.

maas2Ödev-maaş

Ödevleri biz yapıyoruz, maaşı neden size veriyorlar?” diyen öğrenci, bu kadar cin fikirlisin ya maaşın yarısı şimdiden hak ettin.

 maas3Maaş sorunsalı

Bu ay bankadan, “Bu kadarıyla da geçinen insanlar var, ben de geçinirim” düşüncesiyle maaşımın yarısını çektim. Geçindim mi? Geçindim. İki katına çıkan kredi kartı ekstremi saymazsak tamamdır.

 maas4Ağaç Kadar Maaş

Yöneticimin yazlığının bahçesine sipariş verdiği her bir ağacın fiyatı benim maaşımdan fazla. Madem odun kadar değerimiz var, bu kadar emek gereksiz; gidip yazlığının bahçesine dikileceğim.

 maas5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.