İlk Aşk

Henüz ilkokulda, minnacık bir çocuktum. Leonardo DiCaprio fotoğraflarının duvarlarımı süslediği, Kral TV’de Arda Kural’ı izleyip neşe saçtığım tatlı yıllardı. İlk aşkımla yazlıkta tanışmıştım. Adı Mustafa’ydı, pörtlek gözleri vardı. Ne bir merhabamız vardı, ne de tek bir oyun oynamışlığımız. Çocuğa öyle aşıktım ki, her gün tekmeliyordum! Neden bilmiyorum ama aşk beni gaza getiriyordu. Gece eve gittiğimde, Mustafa’yla yaşayacağım mutlu günleri düşlüyordum. Oynayacağımız oyunları, el kızartmaca oynarken yaşanacak o gerilimi… Bunları hayal ediyordum ama bir sonraki gün bisikletiyle evimizin önünden geçerken durdurup dizine tekme atıyordum. Dengesizdim, aşkımı söylemek yerine tekme atmak mantıklı geliyordu sanırım.

Mahallede adım artık ‘Uçan Tekme Merve’ye çıkmıştı. Hoşuma gitmişti erkekleri tekmelemek. Sitenin girişinde kabadayı gibi bekler, gelene geçene tekme atardım. Ama Allah var, en çok Mustafa’yı tekmeliyordum. Bir gün, ‘bugün kimi tekmelesem acaba’ diye kara kara düşünüp evime dönerken, Mustafa bana seslendi. Ne kibar çocukmuş ya, belki de mazoşistti, büyüyünce kesin değişik fetiş bir şeye dönüşmüştür. Kulaktan kulağa oynuyorlarmış, beni de oyuna davet etti. Ulan şimdi davete icabet etmemek olmaz ama gidersem orada kimseye tekme de atamam. Oturdum yanlarına, sağ ayağım titriyor, ben sakinleştirmeye çalışıyorum. Oyun başladı, ‘elma, armut, şemsiye’, arada ayıp ayıp sözcükler. Tak bi anda Mustafa kulağıma eğilip, “I love you” dedi. İngilizcesini konuşturdu çocuk. Allahım, ben üzerime alındım. Terden ölüyorum ama… Sinirle ayağa kalktım, dizine geçirdim tekmeyi, arkama bakmadan koşmaya başladım.

Yıllar sonra, Facebook ilk çıktığı zamanlar öğrendim ki, ben de Musti’nin ilk aşkıymışım. Tabii ki de hemen Musti oldu. Neden tekme attığımı yıllarca anlamamış, onu sevmediğimi düşünmüş. Keşke filmlerdeki gibi olsaydı da, Mustafa’yla yıllar sonra aramızda büyük bir aşk başlasaydı, gece gündüz adamı tekmeleyip dursaydım.

İlk aşklar önemli galiba, insan aşık olduğunda karşısındakinin canını yakmak, acıtmak istiyor sanırım. Ya da bu bana has bir şey olabilir (dilerim değildir). Kadınların ilk aşkı genellikle babaları olur. En çok da onların canını yakmak isterler, üzerler, bazen kalplerini kırarlar. Bazen de en çok babaları tarafından acıya maruz kalırlar. Herkesin tatlı Babalar Günü kutlu olsun…

Gelelim hediyemize, bu hafta QNET, Babalar Günü için inanılmaz bir sürpriz hazırladı. Babalar Günü hediyesini şak diye kazanmak istiyorsanız, en sevdiğim rengi bilmeniz yeterli olacak. İpucu veriyorum: Bulutlar üzerinde dolaşabilirim, gözlüklerimle dünyaya bakabilirim…

Zodyaklı

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

13 Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.