İmaj maker itirafçılarımız

Ergenlik hayatımızın büyük bir kısmı kendimize uygun olan imajı aramakla geçiyor. Gördüğümüz sanatçılara özenmeler, en yakın arkadaşımıza bakıp feyz almalar, en uygun olan imajı ararken bulamayıp kılıktan kılığa girmeler…Yakışıklı veya çok güzel bir ünlünün fotoğrafını alıp koşar adımlarla kuaföre ya da berbere giderek ona benzeme hayallerimizi hiç saymıyoruz bile. Sonuç olarak bu imaj konusu aklımızı bir dönem mutlaka kurcalıyor, anladığımız kadarıyla itirafçılarımızın akıllarınıda bolca kurcalamış… 5 itirafta itirafçılarımız ve imajlarına birlikte bakalım.

Yeni imajım

Yazın gelmesiyle beraber kendime yeni bir imaj edineyim dedim fakat sanırım dozajı fazla kaçırdım süslenirken. Yoksa kendi öz annem balkondan beni görüp yanındaki komşusuna “İnşallah şu kokona o topuklarla düşer de güleriz” demez. Diyemez değil mi?

imaj1İmaj sorunu

Haftanın alkışını, asırlardır çözemediğimiz imaj sorunumuzu, yemeğe gelen Kevin Costner’ın boğazına pala dayayarak çözen Zenger Paşa Konağı çalışanları için istiyorum.

imaj2İmajım

Bulunduğum illerden birinde tesadüfen rastladığım lise öğretmenime selam verip kendimi tanıttım.”Hatırlamaz mıyım seni, okuldaki aramada sırt çantandan kedi yavrusu çıkan sevimli kızsın sen” deyip güldü. Ben iki kez okul birincisi olmuştum oysa!

imaj3İmaj

Bügünkü gazatede “Emrah, Viyana imajı ile geliyor!” haberini “Emrah, Vajina imajı ile geliyor!” diye okuyup “Allah akıl fikir versin” diyen bana, Allah akıl fikir versin. 🙂

imaj4İmaj

İşyerindeki yöneticim, cep telefonlarımızı üst üste koyduğunda, tamamen gayri ihtiyari, “Benimkini üste koy altta olmaktan hiç hoşlanmaz, sahibine çekmemiş ha ha.” demeyeydim iyiydi. Bazen kime ne espiri yapacağımı hiç kestiremiyorum. Gel de bu imajı düzelt şimdi.

 imaj5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.