İnadı inat itirafçılarımız

 

İnatçılığın kitabını yazın deseniz bizce itirafçılarımız bu konuda hiç zorlanmazlar. Çünkü her şeyde olduğu gibi bunda da sınırları zorlamışlar ve inatçı keçi moduna bağlamışlar. Durum böyle olunca kim inatçı, kim değil diye tartışmadan itirafçılarımızla sizi baş başa bırakıyoruz. En inatçı 5 itirafçımız…

İnat

10 yıl önce şu şekil bir hayat görüşüm vardı. Kimseye eyvallah deme! Tatsızlık yaşadığımız ve beni odasına çağıran müdür “Geç şöyle otur ayakta kalma” demiş, “Ayakta iyiyim, teşekkürler “cevabını vermiştim.O “Peki o zaman ayakta dur” demiş, bense “En iyisi oturayım ben” demiştim. Adam iyi delirmemiş.

104.1Armut

Uçağa bagajını teslim ederken tartıda fazla çıkan kiloları çıkartıp atanı gördüm ama, fazla gelen 3-4 kiloya yakın yaban armudunu, tartıştığı görevliye inat edip hatır hutur yiyen amca, sen gençliğimizin idolüsün!

 104.2 İnat

Dar yolda ben yukarıdan o aşağıdan gelirken defalarca yaptığım selektöre inat yoluna devam etti. Köprü üstündeki iki keçi misali yolun ortasında durduk. O geri çekmedi, ben geri çekmedim ve sonunda kontak kapattık, öylece karşılıklı bakışıyoruz. 3-4 dakika sonra arabasından indi, kapıyı kilitledi ve arabayı yolun ortasında bırakarak yokuştan aşağı doğru yürüdü gitti, gözden kayboldu. Geçen 1-2 dakikanın sonunda dayanamadım onu çağırmak için peşinden yokuşun sonuna kadar indim. Köşeyi döndüğümde zat-ı muhteremin, bir arabanın arkasına çömelmiş şekilde gizlendiğini gördüm. Bu çocuk ruhlu arkadaşa “Gel tamam, yol veriyorum sen daha büyüksün.” dedim, arabalarımıza bindik. Ve ne yaptı biliyor musunuz ahali? Arabasını geri vitese taktı ve gitti! Gururuna yediremedi heralde.

 104.3İnadım inat

Yağın içinde birbirine yapışmış iki patates dilimini tencerede ayıramayıp inatla tabağa çıkarıp ayırırken tabii ki eski sevgilim ve onun yeni sevgilisini düşünmüyordum!

 104.4İnadı inat

Sürekli çorap çekmecemin içine girip uyuyan kedimi, huyundan bir türlü vazgeçiremedim. Sonunda gidip ona içinde kocaman yastık olan bir sepet aldım ve oraya alıştırmaya çalıştım. Sonuç mu? Kedim hala çekmecemde yatıyor, çoraplarımı ona aldığım sepete taşıdım!

 104.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.