İndirime kurban giden itirafçılarımız

 

Hepimiz en az bir kere indirim yazısının cazipliğine kapılıp ihtiyacımız olmadığı halde sürüsüyle kıyafet almışızdır. Büyük puntolarla gözümüzün içine sokmak istercesine yazılmış indirim afişlerine karşı koymak ne mümkün! Hele bir de %50 ve üstüyse mağaza açılmadan, kapıda bekleyen çılgınlar var ki elini ayağını bağlasan indirim lafını duyar duymaz prangalar eskitirler o türden yani. Hazır yeri gelmişken sezon sonu indirimini dört gözle bekleyen itirafçılarımıza da yer vermeden geçmek istemedik…

İndirim

Sokakta yürürken mağaza camekanında büyük puntolarla yazan şu yazı dikkat çeker: “ŞOK! ŞOK! ŞOK! %100 İNDİRİME ALTI TAKSİT…” Şaşırırsın, donar kalırsın, bakarsın, bakarsın, bakarsın… Ama söz konusu yurdum esnafı olunca, yaşadığın yer de Trabzon olunca; olur böyle şeyler der ve yoluna devam edersin.

30.1İndirim

İndirimden aldığım elbise 19,90, içimi göstermesin diye aldığım jile elbise 49,90. Yediğim kazığın fiyatı henüz belli değil.

 30.2İndirime gel

Alışveriş merakıma ve bu yüzden sürekli dışarda olmama kızıp duran annem, evimizin pencerelerine kocaman harflerle “İNDİRİM” yazmaya karar vermiş. Benim başka türlü eve gireceğim yokmuş. Hala gülüyorum!

 30.3Alışkanlık

3,5 yaşındaki kızımın ilk okuyabildiği kelime “indirim” oldu. Korkmaya başlamalı mıyım?

 30.4Kapak

Tezgahtara, ”Ben hep buradan alışveriş yapıyorum, indirim yaparsınız artık” dedim, ”Dün açtık burayı” dedi. “Hayırlı olsun” deyip çıktım…

31.5.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.