İngilizce ile imtihanımız ve itiraflarımız

İngilizce öğrenmeyi kendi rızamızla, bizzat reddetsekte maalesef bu işten artık kaçarı yok! Yaptığımız iş başvurularında, gittiğimiz yurtdışı seyahatlerinde hatta yolda yürürken bile her daim itinayla karşımıza çıkıyor. Konuşamamak bela, yavaş konuşmak bela, anlamamak ve boş bakmak tümden bela. İtirafçılarımızında bu konuyla ilgili tutumu ortada. O yüzden onları dinlemeden olmazdı…

İngilizce

İngiliz arkadaşlarımla tanışan babam, kendine göre harika olan İngilizcesiyle kurduğu her cümlenin sonunda karşı tarafın anlamadığına dair cevap alınca bizi bitiren cümleyi kuruyor: “Bunlar İngilizce bilmiyor yahu!

ing1İngilizce

Toplasam 5 kelimeyi geçmeyen İngilizcemle Kanada yolculuğumda yanımda oturan Kanadalıyla 8 saat hiç susmadan ne konuşmuş olabiliriz? Bilen, anlayan varsa bana anlatsa… Ama lütfen günahımı almayın; vücut dili kullanmadık.

ing2İngilizce

Geçen sene öğretmenlik hayatımın ilk gününü bana gerçekten unutulmaz kılan öğrencime teşekkürler. Ne mi yaptı? 7. sınıf öğrencime kitabındaki diyaloğu okumasını söyleyince, bir bana bir kitaba bakıp, “Ama hocam bu İngilizceee!” dedi. Dersimiz mi? İngilizce. Ben mi? İngilizce öğretmeniyim efendim.

ing3İngilizce rüyalar

İngilizce yayın yapan bir belgesel kanalını sesi açık biçimde unutup uykuya dalan ve bu yüzden İngilizce rüyalar görüp hiçbir şey anlamayan kişi ben oluyorum!

ing4.4Pratik İngilizce

Kızıma ara ara İngilizce kelimeler öğretiyorum. Hayvanları sevdiği için en çok o kelimeler aklında kalıyor. Soruyorum; “Kedi ne demekti?” diye, cevap veriyor; “Ket“. “Köpeğin İngilizcesi neydi kızım?” diyorum; düşünüyor ve buluyor. “Köp!”

şaşırma

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.