İştah açıcı itiraflar

Siz de iştahı her daim açık olanlardan mısınız? Hatta öyle ki sofranın başından kalkar kalkmaz aklınız bir sonraki öğüne mi odaklanıyor? Hatta ve hatta öyle bir gömülüyorsunuz ki yemeğe, karşınızdaki en iştahsız insanın bile iştahı mı açılıyor? O zaman sıkı durun bu itiraflarımız tam size göre, çünkü toplumumuzun büyük çoğunluğu tam da bu anlattığımız gibi. Konusu açılmışken mideniz kazındıysa hadi, buyrun itiraflarımızı okumaya!

İştah

Dayımın kendisine aldığı çiçeklerin içindeki bir çiçeği alıp “Bu markette satılan yenen çiçeklere benziyor.” diyerek salataya atan bir yengem var. Vallahi biz almadık, kendisi kaçtı dayıma.

is%cc%a7tah1İştah

Verdiğim yemeklere ağzını açmamakta inat eden küçük kızım, ev terliklerini, halının iplerini, yere düşmüş kırıntıları, tencere tavayı, koltuğun derisini iştahla yemeye çalışıyor. Ya imalatta bir hata(!) var ya da benim yemeklerde.

is%cc%a7tah2İştah(sız)

 Kızım iştahsız ben ise diyetteyim. Kahvaltı için ona sahanda yumurta ve tost; kendime diyet bir tabak hazırlıyorum. O benim tabağımdaki domatesleri yiyor sadece. İki ayda 1 kilo verdi. Onu da bana verdi!

 is%cc%a7tah3Yemek yersen…

Ne aldığım iştah şurupları, ne dil dökmeler ne de tehditler işe yaramadı. “Kızım yemeklerini bitirirsen büyüyünce kocaman memelerin olur” dedim. Kızımın aniden iştahı açıldı. Bir alkış da ben istiyorum. Magmaya giderken fiyakam olsun.

 is%cc%a7tah4Ağzımın suyu

“Ağzımın suyu aktı.” dedikleri böyle bir şey olsa gerek. Üç keredir küçük oğlumu severken üzerine salyam akıyor. Artık nasıl bir iştahla seviyorsam?

is%cc%a7tah5 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.