İtiraf.com’un burjuvaları

Ah ah hiçbir şeyden çekmedik şu burjuvalık taslayanlardan çektiğimiz kadar. Burnu beş karış havada gezenini mi ararsın, yoksa para saçmak için yer arayanını mı? Hepsi fazlasıyla mevcut çevremizde. Ve tabii İtiraf.com’da da! Etraftaki burjuvalardan sıkıldıysanız, gelin biraz da İtiraf.com’un burjuvalarına bakalım…

Şaşkoloz burjuva

Uzun bir aradan sonra halk otobüsüne bindim. Bizim binayı geçip gidince, “Ama şoför bey, bizim bina şurasıydı” dedim mi? Dedim. Şoför de durağa yanaşıp, “Bizim durak da burası” dedi mi? Ben de şoför olsam kesin derdim.

 burjuva1Burjuva kız

Elindeki kutunun içinde ne var ?” dedi, ‘‘Yan flüt’‘ dedim.”Yandan yandan kaval çalıyorsunuz, adına da sırf sosyetik olsun diye yan flüt diyorsunuz.” diye harladı. Sığır bu ya!

burjuva2Telli turna

Küçükken dişinde tel olanlara burjuva muamelesi yapar kıskanırdım. Şimdi benim de telim var burjuva mıyım peki? Alakası yok. Ayrıca kimsenin beni kıskandığını da sanmıyorum.

burjuva3Burjuva aptallığı

Akşamüstü Mecidiyeköy’de işim vardı. Yağmur da var, trafiğe takılmayayım, yürümüş olurum diye metro kullandım. Mecidiyeköy çıkışına gelince büyük bir kalabalığın tam çıkış önünde bekleştiğini gördüm. “Kesin ya bomba var ya da büyük bir vukuat.” diye sakin sakin bekledim. 10 dakika sonunda dayanamayıp önden birisine neden beklediğimizi sordum. “Abi sizi bilmiyoruz ama bizim şemsiye yok ondan bekliyoruz.” dedi arkadaş. Çantamdaki şemsiyeyi dışarıya çıkıp bekleyenlerin göremeyeceği bir yere gelene kadar çıkarmadım. Önden İstanbul soğuğu, metrodan magma sıcağı hasta olmasam iyi. Biraz halka karışmam lazım galiba.

burjuva4Kast sistemi

Arkadaşımı beklediğim mekana orta yaşlarda fakat çok karizmatik bir adam giriyor. Artık nasıl baktıysam iki defa gülümseyip, selam verip gidiyor. Sonradan öğreniyorum ki çok ünlü bir doktormuş. Kendi dengim olsun dedikçe nerede burjuva var elimle koymuş gibi buluyorum yahu.

burjuva5
 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.