İtirafçılarımızın sonbahar deneyimleri

Koskoca yazı geride bıraktığımız şu günlerde içimizi sonbahar hüznü kapladı. Sıcaklar son sürat devam ediyor olsada yapraklar rengini sarıya çevirmeye çoktan başladı bile. Yapraklar sarı, aylardan Eylül, mevsim sonbahar her şey çok romantik olmalıyken itirafçılarımız tabii ki yine boş durmamışlar. 5 itirafta itirafçılarımızın sonbaharı nasıl anlamlandırdığına beraber bakalım…

Bahar yorgunu

Sonbahara girerken baş gösteren yorgunluğu üstümden atamadan ilkbahar geliyor. Bu sefer ilkbaharın getirdiği yorgunluğu tam atlatıyorum ki, sonbahar geliyor. Gerçekten tembel biri değilim, benimki “bahar yorgunluğu”!

 

bahar1Hazan demleri

Ekrana bakıp, ”Ulan, Messenger ikonunun bile çifti var!” diye hüzünlenip, kendisine dert edinen bir arkadaşım var. Evet, sonbahar dolu dolu geliyor…

 bahar2Erik

Mevsim anlayışım; erik varsa yaz, mürdüm erik varsa sonbahar, erik yoksa kış, eriği bekliyorsam ilkbahar.

bahar3Ayva

Ne güzel, sonbahar geldi, ayva mevsimi de başladı.” dedim; ”Senin ayvalara meraklı olduğunu bilmiyordum.” dedi. Şimdi düşünüyorum da, ben mi onu yoksa o mu beni yanlış anladı? Yoksa ikimiz de mi yanlış anladık?

bahar4Sarardım soldum

Daha okuldan geldiği ilk gün, ”Anne o senin sonbaharda sevdiğin sararan yapraklar ağacın kakasıymış aslında’‘ diyen canım kızım, her öğrendiğini bana anlata anlata içimdeki romantizmi öldürdün, ne diyeyim ben sana daha?

 bahar5

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.