Japonya Gezi Notları

Japonya denilince önce çekik gözlü, kısa boylu insanlar geliyor akla. Bakmayın boylarının kısa olduğuna yaptıkları işler çok büyük. Dünya ekonomisinde 3. sıradalar mesala. Biraz daha durup düşününce kimonolu kadınlar beliriyor gözümüzün önünde. Kimonolu, bembeyaz güzel kadınlar!  Ve pek tabii Tokyo. Dünyanın en büyük kenti. Şüphesiz gidebilme hayalleri… Eğer öyle bir hayaliniz varsa geç kalmadan planlarınızı yapın. Tabii en önce free2life’ ın Japonya notlarını okuyun!

 

1) Tamam kibarlıklarına diyecek bir şey yok ama trene binme konusunda sizi o boylarıyla bile ezip geçebilirler.

2) Mağazalarda memleketimiz de bir şey almadan çıkıp gidince küfür yerken orda baktığınız için teşekkür ediyorlar.

3) Gece hayatı muhteşem, Japon kızların da yabancılara olan hayranlığını göz önüne alınca, orda Türk erkeklerinin önü açık.

4) Gece klüplerinin hemen yanında ”love hotel” denilen yerler var . Yeni neslin aklı fikri uçkurunda. Bir de saçlarını boyama ve fön çektirmeye, aynı zamanda moda yaratmaya ve takip etmeye bayılıyorlar. Bunlara erkekler de dahil.

5) Pahalı kısmına sadece ulaşım ve konaklamayı koyarım, yemek Amerika standartlarında, eğlence sektörü her şeyin aksine çok ucuz, bu da gidilip eğlenilesi bir yer yapıyor Japonya’yı.

6) Dumura uğrancak çok şey var, mesela devlet şirketlerin gece ve striptiz klüplerine giden çalışanlarına bu harcamaları geri ödüyor.

7) Fırsatınız olursa kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir yer, tavsiye ederim.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.