Kabarık gelen faturalar ve itirafçılarımız

 

Ev geçindirmek zor zanaat! Hele bir de durmadan kabarık gelen faturalar varsa. Maaşı alır almaz yapılan hesaplar, planlar kabarık gelen faturayla bir anda yerle yeksan olabilir. Bu durumda itirafçılarımızı teselli etmekte tabii ki bize düşer. 5 itirafta onları dinliyoruz…

Fatura

Fatura” yazıp operatör yerine yanlışlıkla bana mesaj atan arkadaşıma cevabım, benden aldığı borcun rakamsal karşılığı oldu. Son ödeme tarihi geçmesine rağmen henüz ödenmiş değil.

fatura1Fatura

Cep telefonu faturamın bu ay normalden biraz fazla geldiğini gören annem, babama dönüp espri amaçlı “Bizim kız sonunda bir sevgili buldu herhalde.” dedi. Ben daha annemin sözlerine şaşırırken, esas sarsıcı cevap babamdan geldi: “Valla faturaya bakılırsa bir değil en az birkaç tane sevgili bulmuş bu.

fatura2Fatura

Misafirleri ile yemek yiyip faturayı ödemeyi unutan, daha sonra lokanta sahiplerini iş yerine çağırıp muhabbet eden ve yine faturayı ödemeden gönderen kişi benim pinti patronum olur, ilgililere duyurulur.

fatura3Hatasız kul olmaz

Firmanın birinden yanlış kesilmiş bir fatura geliyor ve o gün asabi olan müdiremiz alıyor eline telefonu ve faturayı keseni bir güzel azarlıyor. Telefonu kapatırken “Alın kaşenizi gelin buraya, hem faturanızı düzeltin hem de size fatura kesmeyi öğreteyim” demeyi ihmal etmiyor. Bir saat sonra elinde kaşeyle erkek mankenlere taş çıkartacak özellikte bir muhasebeci geliyor. Bizimkisi başlıyor anlatmaya; “Bunca yıllık muhasebeciymiş bazen kendisi de hata yaparmış, hata insanlara mahsusmuş, hatasız kul olmazmış vs. vs.” Biz de gün bitse, müdiremiz erkenden çıksa da arkasından pis pis dedikodu yapsak diye bekliyoruz.

 fatura4Gaktırmalı fatura

Oğlum üç sayfalık GSM faturası ve dökümünü görünce “Yine gaktırmışlar di mi babaaa?” dedi. Kocam o günden beri konuşmalarına ayrı bir özen gösteriyor…

fatura5

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.