Kaçıp Gitmek…

Uzun zamandır gündemimde şehirden uzaklaşma planı var. Aslında yapan nasıl yapıyor, becerebiliyor hiç anlamadım. Yapanın nasıl becerebildiğini hiç anlamıyorum ama neden yaptığını çok iyi anlıyorum. Bu sabah uyandığımda fark ettim ki, her sabah uyanıp aynı kahve karışımımı içiyorum, üstelik sanırım 13 yıldır her sabah bunu yapıyorum. Miniminnacık bir eve, sırf bahçesi var diye aylık inanılmaz rakamlar ödüyorum ve sürekli evin bir yeri elimde kalıyor. Şehirde bahçe sahibi olmak gerçekten lüks, bundan dolayı zaman zaman kendimi övünürken buluyorum. Yapmak istediğim bir sürü şey var, üstelik nankörlük etmeyeyim, benim bir sürü de zamanım var ama ruhumun gitme arzusuna her seferinde yenik düşüyorum.

Kıyı köylerinden birine yerleşme hayalim gün geçtikte plana dönüşmeye başladı. Hayalken çok eğlenceliydi; bir kıyı şehrine yerleşiyorum, işte orada benim gibi şehirden kaçmış, işini gücünü bırakmış bir balıkçıyla tanışıyorum. Zaten yaz kış bronz dolaştığım için inanılmaz güzel görünüyorum. Bahçede domates, değerli bitkiler yetiştiriyorum, oh temiz havayı içime çektikçe de başka başka alemlere gidiyorum… Plan buraya kadar harika ama gerçekler planımı bozuyor.

Öncelikle nereye gideceğim? Gideceğim yerde kayıktan süzülen, geniş omuzlu, ela gözlü, uzun kirpikli, böyle sudan çıktığında kaslarından aşağı süzülen damlacıkların olduğu o çocuk yerine muhtar emmiyle karşılaşmak da var! Sonra bütün eşyaları taşımak çok masraflı, ayrıca eve gelen orkide bile üç gün sonra solarken ben nasıl domates yetiştireceğim? Galiba romatizmam var, doğal gaz olmazsa geceleri bacaklarım ölümcül ağrımaz mı? Sonra ev bulmak bir dert, hadi buldum depozitosu, emlakçı komisyonu, bunların hepsi dert değil mi? Ayrıca köyde bekar kadın olarak yaşamak zor olmaz mı? Köylü kadınlar benden nefret mi eder… belki de etmezler?! Bana yemek falan getirirler mi? Aslında içten içe istediğim bağımsızlık, özgürlük değil de, kocişimle mutlu bir yaşam mı? Her sabah aynı kahveyi içmeye köyde de mi devam edeceğim! Şehir gerçekten bizi hasta mı ediyor, yoksa bu benim şımarıklığım mı?

Bütün bu sorunlarla cebelleşirken trafik kazasından, bomba patlamasından, eve giren hırsızın beni bıçaklamasından daha farklı bir son istediğimi fark ettim. Belki aptal bir tarantulanın beni ısırmasıyla ölebilirim ama Tim Burton köyüne de yerleşmiyorum, Ödemiş’te tarantulanın ne işi var? Bütün bu sorularımın cevabı nerede?

O halde yarışmayı başlatalım! Bana yaşayabileceğim harika bir kıyı köyü önerin. En beğendiğim önerinin sahibine UpWatch hediye ediyorum!

Zodyaklı

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

7 Comments

  1. Seferihisar’ın dünyanın en sakin yerleşim birimleri arasinda yer aldığını duymuş olmalısınız. Sadece bu neden Bile buralara gidip kafa dinlemek için yeterli olsa gerek. Buraya adimınızı atar atmaz birdaha geri dönmek istemeyebilirsiniz.

  2. Bodrumun Mazı köyü ve Kaş ilçesindeki Çukurbağ da bu hayaller için tam isabet olabilir sevgili Zodyaklı☺️

  3. Sevgili Zodyaklı , şöyle başlamak istiyorum öncelikle yazılarını takip etmekten çok keyif alıyorum. Bu yıl Çandarlıda yazlık aldı babam sanırım yaptığımız en mantıklı şeymiş burası tam olarak istediğin köy hayatını bulabileceğin hemde tatil yapabileceğin inanılmaz sakin huzurlu ve keyifli bir yer. Bu arada insanlarıda inanılmaz iyi eve taşınırken kahvaltımızın çayına kadar taşıdılar yani kısmen yemek sorununuda halledersin burada 🙂 Şey bu arada bahçeli ev tercih edersen hamağını kurarsın kahveni alıp kitabını okuyarak güzel vakitte geçirebilirsin şehir hayatından uzak köy havasını içine çekerek oh mis.. Sıcağı çok sevmem dersen gerçekten burası tam senlik gündüz güneşlenecek kadar sıcak ama gün batımından sonra serin bir hava seni bekler 🙂 daha anlatacagım çok şey var Dikilinin en güzel beldesi olan Çandarlıyla ilgili ama sanırım buraya sığmayacak 🙂 O yüzden anlatacaklarım şimdilik bu kadar, Sevgiyle kal 🤗

  4. Çanakkale / Küçükkuyu Türkiye’nin en güzel en sakin yerleşim yeri kordon boyundan ev bulabilirsen kış aylarında denizin camına çarptığını bile görebilirsin

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.