Kadınlar, arabalar ve kaza yaptıran itiraflar

Erkeklerin arabalarına duydukları aşk malum, ama bilinmeyen bir gerçek de kadınların da arabaları en az erkekler kadar sevdikleri. Tamam, onların biraz daha anaç ve saf bir sevgileri var ama yine de sevda aynı sevda. Biraz akıl karışıtırıcı, az biraz da komik bu ilişkiye dair yazılmış şiirler olmayabilir, neyse ki itiraflar çok…

Araba

Bundan birkaç yıl önce babam anneme araba kullanmayı öğretirken anneme direktif veriyor. “Hanım, vitesi ikiye al, araba bağırmasın.” Ve annemden gelen süper cevap. “Şimdi alamam, araba kullanıyorum.”

18.1

Araba sevdası

Annem arabasını torpidosu için dantel örecek kadar çok seviyor. Geçenlerde arabayı çarpmış ve farı kırılmış. Babamın anlattığına göre trafik polisinin önünde “Yavrumun gözü çıktııııı!” diye ağladığı için polisler heyecanlanıp ambulans çağırmışlar.

 18.2

Çevre dostu araba

Arabayı karıma bırakırken “Suyu eksilirse tamamlarsın” dedim. “”Aaaa bizim araba suyla mı çalışıyor” diye cevap verdi. Karıma arabayı vermekle hata mı ediyorum acaba?

 18.3

Otomatik vites

“Araba kullanmaktan korkuyorum” dedi… “O zaman otomatik vitesli araba kullan, daha kolay olur” dedim. “Araba otomatik mi çalışıyor?” dedi. Uzay Yolu dizisinde bile gemiyi kaptan kullanıyor be kadın!

 18.4

Şom ağızlı

Abim, hızlı araba kullanan enişteme yolu tarif ediyor; “Birazdan yuvarlanacağımız şarampolün sonundan ilk sağa dön enişte…”

 18.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.