Kadınların çilesi, özel gün itirafları

 

Aylık periyotlar halinde dayanılması güç, sancılı bir dönem kadınların özel günleri. Dünyadaki bütün çikolataları yeme isteği, öfke kontrolünün olmadığı bir nevi canavarlaşma da diyebiliriz, duygusal travmalar yüzünden belgeseller de bile ağlanacak duruma gelindiği kısacası kadınların boyut değiştirdiği bir dönem. Bu dönemi birde konuya çok hakim itirafçılarımızdan dinleyelim…

Ölü yatırım

Sevgili kocam regl dönemlerimde öpmüyor beni. Neymiş efendim, ölü yatırımmış...

 39.1Regl çikolatası

Ya ne yapıyorsun? Onlar benim regl çikolatalarım, yemesene!” dedim, hemen avucuna tükürüp elindekini de çöpe attı. Ne sandıysa artık.

 39.2Regl dönemi

İki kız karşılıklı ağlıyorduk. Bir ara ağlamaya devam ederek bana “Sen neden ağlıyorsun?” dedi. Ağlamaya devam ederek “Sen ağlıyorsun diye.” dedim. Yüzüne baktım, ağlaması kesilmişti. “Sen neden ağlıyorsun?” dedim. “Sen ağlıyorsun diye!” dedi. Evet, ikimiz de regl dönemindeydik!

 39.3Regl

Anneme “Anne neden regl oluyoruz ki? Kan görünce dayanamıyorum başım dönüyor.” diyorum. Annemden cevap gecikmiyor. “İyi, beton döktür o zaman.” Bu cevap o zamandan beri her kan gördüğümde aklıma gelir. İlginçtir ama artık başım dönmüyor.

 39.4Regl

”Sevgilim ben hasta oldum” dedi, ”Canım benim ateşin mi var?” dedim. ”Yok” dedi. ”Başın mı ağrıyor?” dedim, ”Yok” dedi. ”Kırgınlık mı var?” dedim, ”Yok” dedi. ”Ne kadar cahilsin, regl oldum regl!” dedi… Acaba ”regl oldum” demeye utanan sen mi cahilsin, yoksa doğal olarak anlamayan ben mi? diyemedim tabii.

 39.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.