Kadınların fit olma mücadelesi; basen itirafları

Armut vücut tipi, ülkemiz kadınlarının başına bela o kesin. Kilo, göbek derken bir de basenlerle savaş başlıyor. Yaz geldi, geçti kalori hesabı yaptık, kilolarla mücadele başlattık ama basenler hala aynı yerde. Bir basenli kadını başka bir basenli kadından başkası anlamaz. 5 itirafta onları yalnız bırakmak istemedik.

Polis amcalar

Bir alkış da mesleki anons ekipmanlarını her fırsatta kullanan polis abilerimize gelsin. Zira tıklım tıklım dolu olan otobüse bindiğimizde: “Kaptan, basen dışarda kaldı, kapatma kapıyı, sıkışacak! Kapatmaa!” diye bağırmak suretiyle kız arkadaşımı depresyona soktu kendileri!

basen1 Cehalet mutlulukmuş

Sen yıllardır spor yapıyorum diye bisiklete bin, sonra öğren ki bisiklet basen yaparmış. Her gün yeni bir şey. Bunu öğrenmesem de olurdu yani. Bisiklet keyfime limon sıkmanın ne alemi vardı durup dururken…

 basen2Kıskanmak

Yan masada oturan erkek mesai arkadaşımın baseni benimkinden geniş, kalçaları da benimkilerden yuvarlak. Gözümü alamıyorum, kıskanıyorum resmen!

basen3Basen başa bela

Basenleri günden güne büyüyen sevgilime taktığım lakap; Basena! Evet, bildiniz.. Beni terk etmesi 15 dakika bile sürmedi!

basen4Basen

Bakıyor, inceliyor ve “Önceden senin basenlerin yoktu.” diyor. Şaşkınlık içinde “Önceden derken anne?” diyorum. “Bebekken.” diyor. Sanırım büyüdüğümü kabullenemeyecek.

basen5-5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.