Kahraman bakkal itiraflara karşı!

Günümüzün süpermarketlerine karşı kahraman bir duruş sergileyen, mahallede olup bitenin yakından takipçisi bakkallarımıza saygımızı göstermek, onlarsız bir hayatın tatsız tuzsuz geçeceği gerçeğini ortaya koymak bugün de bize düştü. İşte bakkalların baş tacı olmasını gerektirecek beş itiraf.

Laz bakkal

Bakkal, önce parmağını yalayıp poşeti aldı, ardından da aynı eliyle, bana vereceği ekmeği alıp poşete koydu. “Yahu, önce parmağını yaladın, sonra da o elinle bana vereceğin ekmeği tuttun!” dedim. “Öyle mi yaptım abi, farkında değilim, değiştireyim.” dedi ve aynı eliyle başka bir poşet alıp, önceki poşetteki ekmeği çıkartıp yeni poşete koyarak uzattı. Hijyen sağlanmış oldu, herkes erdi muradına! Evet, Laz’dı kendileri!

30.1

Ferrari Lights

Saatlerce 2. el araba sitelerini dolaştıktan sonra bakkala sigara almak için gidip “Bir paket Corolla lights alabilir miyim?” dersen; bakkal da o çok bilmiş sırıtmasıyla “O kalmadı, istersen kırmızı Ferrari vereyim.” cevabını yapıştırır tabi!

30.2

Para üstü

8 Lira tutan hesabıma 13 Lira verirken amacım beş tane 1 Lira almak değildi sevgili bakkal amca…

30.3

Yurdum insanı

Ankara’dayız. Gazete almak için bir bakkala giriyorum. “Afedersiniz, buralarda gazete nereden alabilirim?” “Gardaş neye bakacan; sor söyleyim?” “Anlamadım…” “Hayır buralarda bulaman da, yardımcı olayım. Ben bu sabah okudum gazeteyi.” Seviyorum ben bu ülkeyi yaa..
30.6

Öptüm

Bir, iki haftadır günlük ev alışverişleri için bakkala telefon ediyorum, siparişleri eve getiriyorlar. Son zamanlarda fazlaca aramış olacağım ki, en son konuşmamızda bakkal amca telefonu kapatırken, “Hadi öptüm abicim” dedi. Bir aya kalmaz seni seviyorum der bu herif bana…

30.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.