Kalori aşımına uğrayan itiraflar

Rejimler, spor, hareketli bir yaşam ve daha birçoğu… Ama yine de olmuyor, olmuyor, olmuyor! O kilolar sanki bize yapışmış, bir türlü koparamıyoruz. Kiloların şifresi kalorilere kazınmış ve bize düşense bu derin matematik probleminin içinden çıkmak. O kaç kalori, bunu yersem kaç kalori alırım diye düşünmekten bitap düşüyoruz. Ee, yaz da yaklaştı. Yapacak başka bir şey yok gibi görünüyor. Yine de bunca çabaya rağmen şükretmek isterseniz halinize, benden beteri varmış dedirtecek itirafçılarımız yine yanınızda.

Kalori hesabı

Dün abur cubur yemeyi biraz fazla kaçırmıştım. Kalori hesabı yapmak için, yediklerimi arama motoruna yazıp “kaç kalori” yazdım. İlk çıkan sayfa, “Nasıl kilo alırız” başlıklı diyet listesiydi. Allah beni davul etmesin! Ne olur etmesin.

 71.1

Kalori hesabı

Sürekli kalori hesabı yaptığımı gören kocamın yorumu: “Yaptığın kalori hesaplarının yarısını alışverişlerindeki harcamaların için de yapmış olsaydın, şimdi Sabancılar’a komşu olurduk.” Biraz abartmış olsa da gerçek yönünü düşünerek sustum tabii ki!

 71.2

Kim birinci

Her sevişmemizden sonra, kocam performansı ile övünüyor. Ben ise yaşadığım orgazmları sayarak yaktığım kaloriyi hesaplıyorum.

 71.3

Spor da Yaparım

Benim spor görüşüm çok farklı, mesela gazım geldiği zaman oturduğum yerden kalkıyorum, şirketi 3 kere turluyorum, koku gidene kadar herkese sırıtıyotum ki bu yüz kaslarını formda tutmak için için birebir. Ayrıca şirkette turlamayla yakılan kalori de cabası.

 71.4

Kek

Telefonda konuşmaya daldığım arkadaşıma telaşla, ”Az önce 1500 kalori yaktım .” dedim. Kilolarıyla başı dertte olan arkadaşım balıklama atladı hemen lafa, ”Nasıl becerdin kız,bana da taktiği söyle.” diye. Söylerim aşkım söylerim tabi, keki fırında unuttum!

 71.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.