Kanarya Adaları Gezi Notları

 

Kanarya Adaları, Fas’ın batısında yer alıyor ve 7 takım adadan oluşuyor. Özellikle balayı çifteleri için kesinlikle tercih sebebi olmalı. Uçaktan inip otelinize giderken “Burası Antalya’dan farksız” hissine kapılabilirsiniz havasıyla da benzerlik gösteriyor ama sabırlı olmakta fayda var. Çünkü başkent Las Palmas, bunu düşündüğünüze pişman edecek. Gökyüzünü kıskandıracak derecede masmavi denizi, mimarisi, dar sokakları, tekne turları hepsiyle kesinlikle unutamayacağınız bir tatil olacağını düşünüyoruz. Tabii cohibaa neler demiş ona da bir göz atmalı!

 

1) 7 ada grubundan oluşur, yaşam olanı ise en büyükleri olan Tenerife.

2) İspanya’ya bağlı bir sömürge adası. 80’li yıllarda Amerika’nın balayı adası olduğu için kendinizi ilk anda Amerika’da sanırsınız.

3) Volkanik adalar grubu olduğu için plajlar dahil lav taşlarıyla dolu.

4) İnanılmaz temiz ve düzeni bir ada. Turizm her şey demek. Yola adım attığınız anda trafik duruyor ve sürücüler size yol veriyor.

5) Tüm taksiler Station Mercedes ve her yıl İspanya hükümeti emriyle yenileniyor.

6) Maymunlar Cehennemi filminin doğal platosu burada. 100 Avro karşılığı safariye çıkabilir ve kraterdeki platoyu gezebilirsiniz.

7) Yılda ortalama 22 milyon turist geliyor ve siz benim ülkemin neyi eksik düşünmeden edemiyorsunuz.

8) Dünyanın 2. büyük muz üreticisi ve çok ciddi bir gelir kaynağı.

9) Atlas Okyanusu manzaralı bar ve kulüpleri muhteşem. Las Americas ve Santa Cruz mutlaka görülmeli. Casinolar bile paralı ve çok pahalı.

10) İsmi Kanarya Adaları ama tek kuş göremedik biz.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.