Kara borsa itiraflar

Bugünlerde üzerinde en fazla konuşulan konulardan biri hiç şüphesiz Dolar! ‘Düştü mü, yükseldi mi, yatırım mı yapmalıyız, yoksa şayet elimizde varsa onları elden çıkarıp Türk Lirasına mı destek vermeliyiz?’ ne yapmalıyız, nasıl davranmalıyız inanın biz de bilmiyoruz. Borsanın değişken halleri bizim kafamızı da iyiden iyiye karıştırdı. En iyisi itirafçılarımızın bu konudaki tutumuna bakmak herhalde. 5 itirafta, itirafçılarımız ve borsa!

Borsa

Borsada halka açık şirketler benim kadar vergi vermiyor, hep zarardalar. Şu işin sırrını bilsem ben de halka açacağım şirketi.

 
borsa1

Dolar sevgisi

Türk Lirası saydığımda elimi yıkama ihtiyacı hisseden ben, Amerikan Doları saydıktan sonra bu ihtiyacı hissetmiyorum. Devalüasyon mu beni bu hale getirdi acaba?

borsa2İnişler çıkışlar

Dolar alırsın altın çıkar, altın alırsın Dolar çıkar. Sanki bu iniş çıkışların başında öyle biri var ki, gıcıklığına benimle köşe kapmaca oynuyor.

borsa3Euro

Dövizle işim olmamasına rağmen son zamanlardaki artışlardan dolayı çok rahatsızım. Euro ve Dolar’ın bu acımasız artışı gezmelerimi engelliyecek diye panik hallerdeyim….”Arabın derdi kırmızı pabuç” deyimi bunun için söylenmiş olsa gerek…

 borsa4Döviz

Sürekli dilenirken gördüğüm yaşlı teyze ile bugün aynı yerde döviz bozdurduk…

 borsa5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.