Karın esir aldığı itiraflarımız

Günlerdir bitmeyen kar adeta kabusumuz oldu. Tamam kar topu oynadık, kardan adam yaptık, eğlendik, güldük ama biraz fazla gibi oldu sanki. Günlerdir evinden çıkamayanları mı ararsınız, düşenler mi, kalkanlar mı… Ama itiraf edelim en çok çocuklara yaradı, tatil uzadıkça uzuyor. Gözümüz yok tamam ama özenmiyor da değiliz hani! Neyse biz bu özlemimizi içimize gömeduralım ve evlerinde mahsur kalan itirafçılarımızla kar itiraflarına göz atalım…

Kardan da olsa…

Yarın kardan adam yapacağız. Gerekli malzemeler; havuç, kömür, kullanılmamış atkı, bot, kalın bir mont ve en önemlisi parfüm… Hayır, biz bu kardan adamı sokakta yapacağız, magmada değil.

 kar1Kardan…

Kartopunu yaptı ve buzluğa koydu, ara sıra çıkarıp oynuyor ve tekrar dolaba koyuyor. Abi deli misin sen?

kar2Kar

Her kar yağışında gözlerimi havaya kaldırıp o bembeyaz hazinenin süzüle süzüle inişini görünce, yaşadığıma ve üşüdüğüme şükrediyorum.

kar3Kardan adam

 Uzun seneler sonra yağan kardan, kardan adam yapma çabamız, el kadar adamı zor yapabilmemiz ama elimizdeki koca havucu neresine koyacağımızı bilememiz… Evet, görmemişin karı olmuş…

 kar4

Kara kış

Sağımda kızılötesi ışınlarla etrafı ısıtan ısıtıcı, solumda klima. Evet kara kış, seni hiç sevmiyorum ama yine de gelebilirsin, ben hazırım!

kar5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.