Kardeş payı itiraflar

 

Tek çocuk olarak egemenlik sağlamışken kim ister ki rakibinin olmasını. Ama karar mercii bizler olmayınca uzun sürmüyor tabii saltanat. Küçük kıskançlıklarla başlıyor tüm ilişkimiz. Saç çekme, parmak ısırma, beşikten düşürme girişimleri gibi… Yıllar geçse de ilişkimiz borsa gibi sürmeye devam ediyor, kıskançlıklar yansıtılmıyor evet ama içimizi kemirmiyor da değil! 5 itiraf ta kardeşlerimizle ilişkimizi tekrar gözden geçirme zamanı.

Kardeş

Erkek bir kardeş istiyor oğlum. “Bunun için babaya ihtiyacımız var tek başına olmaz.” diyerek konuyu kapatmaya çalışıyorum. El cevap: “Babamı kullanabilirsin anne bu iş için!”

94.1.1Kardeşim

Kardeşimin bu aralar rap dinlemeyi abarttığını ders çalışmasını söyleyen anneme “Bütün bunları bana zenci olduğum için yapıyorsun değil mi?” demesinden anladık.

 94.2Kardeş istiyorum

Baba ben nasıl oldum?” diye soran 3,5 yaşındaki bebeğime “Hani annen sana sevdiğin çorbayı yaparken iyice karıştırıp kısık ateşte pişiriyor ya; onun gibi.” dersen eline paket çorbayı alıp kardeş istemesi çok doğaldır koca!

 94.3Büyümeyen kardeş

Abimin gözünde hala küçük kız kardeşi olduğumu yurtdışı seyahatinden dönüşünde anlamış bulunuyorum. Nasıl mı? Sevgilisine çok şık bir takı seti getirmiş. Bana da oyuncak bir ayıcık!

 94.4Kardeş sevgisi

Daha 8 aylık kardeşinin saçlarını çekerken yakaladım kızımı. “Anne düşüyordu, düşmesin diye saçlarından tuttum.” diye açıklama yaptı. “Aynı şekilde senin saçlarından tutsalar canın yanmaz mıydı?” diye sordum. “Ama anne düşseydi canı daha çok yanardı.” dedi. Kardeşini hiç kıskanmaz benim kızım, sadece aşırı sevdiğinden yapıyor bunları
94.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.