Kart limitini aşan itiraflar

Kim demiş bir kadın için en güzel hediye çiçektir, böcektir diye kredi kartı vermeyi denediniz mi hiç? Hiç bitmeyen limitler, kapanmayan alışveriş merkezleri, istediği her  bedenin bulunması işte mutluluğun formülleri. “Bir kadın, bir alışveriş boyunca kaç elbise deneyebilir?” sorusunun cevabı ise tam bir muamma saymaya dahi kalkışmayın. Gelin itiraflarımızı okuyup alışveriş tutkusunun hangi boyutlara gidebileceğine beraber bakalım…

Alışveriş

Maddi sıkıntı nedeniyle alışveriş yapamayan arkadaşım hayıflanıyor. “Bu aralar kilo dışında alabildiğim hiçbir şey yok!”

 68.1

Alışveriş

Annemin birkaç günlüğüne şehirdışına çıkışını fırsat bilip kendimi alışverişte buluyorum. Kendime aldığım birkaç (16) parça kıyafetin adresime teslim edilmesini istiyorum. Sağolsunlar bekliyorlar, bekliyorlar ve annemin eve geldiği sabah aldıklarımı getirip itinayla anneme teslim ediyorlar.

 68.2

Alışveriş

Alışveriş arabasına şarap, fıstık, mum ve ağdayı henüz atmışken sert mizaçlı dayımla karşılaşmamalıydık. Toz şeker, çay, pirinç filan da alacaktım dayıcığım daha ben..

 68.3

Alışveriş

Bir adet külotlu çorap almak için girdiğim marketten 167 liralık alış-veriş yaparak çıkmış olmamın hiç bir sakıncası yok, üzüldüğüm tek şey çorap almadan çıkmış olmamdır.

 68.4

Alışveriş düşmanı

Arkadaşım ellerinde poşetlerle öğretmenler odasına giriyor. “Çok büyük indirim vardı, her şey çok ucuzdu” diye heyecanla anlatırken, bir yandan da aldıklarını gösteriyor. Bütün kadın öğretmenler arkadaşa odaklanmış dinliyoruz. Ben hemen gittiği mağazanın nerede olduğunu soruyorum. Arkadaşım güzelce yerini tarif ediyor ve “Anladın mı?” diye soruyor. Ben daha cevap vermeden ileride oturan kocamın sesi yükseliyor: “İnşallah anlamamıştır!”

 68.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.