Kaş Kontürü Nedir, Nasıl Uygulanır?

Nedir bu kaş kontürü ve neden kaş kontürüne ihtiyacımız var?
Bu soruyu son zamanlarda birçok genç kız kendine soruyordur. Yüz hatlarınızı ve anlamınızı ortaya çıkaran en önemli odak noktasıdır kaşlarımız. Bu değişmez bir güzellik gerçeğidir. Durum böyle olunca son zamanlarda ön planda olan kaş kontürü, diğer adıyla kıl tekniğinden sizlere bahsetmek istedim. Ayrıca bu işlemi yaptırdığım içinde bilgilerimi aktarmamamak olmazdı 🙂

kasKaşlarınız ile ilgili değişiklik yapmak aslında radikal bir dönüşüm biçimi değil, bunu neden mi söylüyorum; çünkü zaten elinizdeki kaş kalemleri, kaş maskaraları ve kaş boyları gibi ürünleri zaten kullanıp olduğu formdan farkı bir biçim haline getirebiliyoruz. Yani, kaşlar üzerinde değişiklik yapmaya alışkınız.
Zamanla yanlış kaş alma, kaşın küsmesi ve tekrar çıkmaması bizi bu değişikliklere teşvik ediyor. Kullandığımız kozmetik ürünleri ne kadar doğal olsa bile, kaşlarımıza bir nebze zarar verip dökülmelerine sebep oluyor.
Ben artık kaş kalemi, kaş boyası gibi ürünleri kullanmak istemediğim için de bu uygulamayı yaptırmaya karar verdim. Herkes kaş kontürü yaptırabilir, kadın erkek ayrımı bile olmadığını söyleyebilirim.

Adım adım kaş kontürünü ve dikkat edilmesi gerekenleri yazacak olursam;

– Kontür işlemi yapmadan önce her iki kaşınızın eşit ve düzgün şekilde alındığından emin olun.

– Kaşlarınız alındıktan sonra, yapılacak işlem dövme mantığıyla ve iğne ile olacağı için, uyuşturucu bir krem sürülüp yirmi dakika bekletiliyor. Eğer hassas ve ağrı eşiğiniz düşükse kremden sonrada sprey uyuşturucu uygulanabiliyor. Bunları uygulayıcı kişiye sorun. Kimi kişiler için acılı bir işlem olabilir.

– Yapay bir görüntü olmaması için kontörü uygulayan kişinin sizin neye ihtiyacınızın olduğunu çok iyi tespit etmesinden geçiyor. Nasıl mı? Eğer kaşlarınız çok azsa o zaman tam çizim bir uygulama yapıyorlar. Eğer kaşlarınız seyrekse aralarını doldurmanız yeterli oluyor. Bütün kaşınızı çizdirmenize gerek kalmıyor.

– Acı kısmına gelirsek… Normal şartlarda dövme yaptıran biri çok rahatlıkla bu işlemi de yaptırabilir. Benim gibi acı eşiği düşük biriyseniz bile yaptırabilirsiniz. Acı konusunda dayanıklı olmadığım halde,  hiçbir şey hissetmemem efsane bir durum oldu. Hiç böyle bir şeyi beklemiyordum 🙂

kas2Sizde bu kaş köntür ile kendinizde değişiklik yapmak istiyorsanız ve karar veremediyseniz ve nereye gitsem nasıl olur gibi sorular aklınıza takılıyorsa yorum kısmına sorularınızı yazabilirsiniz. Belki benim de gittiğim yerden size ufak bir indirimde alabilirim.

Not: İşlemden sonra, iki gün yüzünüzü yıkamıyorsunuz. Kaş kontürünüz kalıcılığını korusun ve rengini kaybetmesin diye vazelin ile her gün bakım yapıyorsunuz. Vazelinden başka bir krem kullanırsanız işlemi boşuna yaptırmış olursunuz benden söylemesi.

Bir sonraki yazımdan görüşmek üzere…

Hayatı Makyajla

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.