Kaş yaparken göz çıkartan itirafçılarımız

 

Sakarlıklar, talihsizlikler ve dahası! Hepsine bir bahane bulunur ama ağızdan çıkanı ayarlamak biraz zordur. Ne yaptım, ne ettim derken bir çuval inciri berbat edebiliriz ya da kaş yaparken göz çıkartırız demek daha mı doğru olur. Evet, bizce en doğrusu o. Görünüşe göre itirafçılarımızda kaş yaparken göz çıkartma meselesini bayaca abartmışa benziyor. Hadi hayırlısı diyoruz ve her zaman olduğu gibi son sözü onlara bırakıyoruz…

Kaş yaparken

Soğuk algınlığı yüzünden sevgilisi ile olan buluşmasını iptal etmek yerine tüm vücuduna Vicks sürüp giden kişi, yatağında Vicks’li Vicks’li neden terk edildim diye düşünüp duruyor. Ne diyelim, fazla iyilik göz çıkarır demiş atalarımız. Hiç mi duymadan bre gafil?

kaş1Kaş yaparken

Kaşımın birini gözümün yarısına kadar alıp diğerini burnumun üstünde bırakıp suratımı yamuk bir hale getirmeni eve gelince fark etmeme rağmen dönüp de çıngar çıkarmayışımın tek nedeni aylardır depresyonda olan annemin yüzeme bakıp bakıp kahkaha atmasıdır. Şu birkaç günde daha evde olsam da yırttın sanma sevgili kuaförüm.

 kaş2Kaş yaparken

Benim sevgilim; sevişeceğimiz gün için ağda yapacak kadar düşünceli, ağdayı yaparken malum bölgesini makinaya kıstıracak kadar sakar ve orası morardı diye sevişmeyecek kadar duyarlı…

kaş3Kaş yaparken göz

Altı yaşındaki yeğenime abisi üst üste salak demiş. Yavrucak koşarak yanıma geldi, gözlerimin içine bakarak büyük bir ciddiyetle sordu: “Teyze ben salak mıyım?” Soruşu o kadar tatlıydı ki sımsıkı sarılıp öptüm, sonra da coşkulu coşkulu; “Değilsin manyağıım benim!” dedim. Öylece kalakaldı. Endişeleniyorum.

kaş4Kaş yaparken göz çıkarmak

Televizyondaki haber üzerine “Uyuşturucu ne ki anne?” diye soran 6 yaşımdaki kızıma içimden, “Tam sırası. Öyle bir anlatayım ki ömrünce unutmasın. Yanına da yanaşmasın.” diye geçirerek anlatmaya başladım. Kızımın “Eee kötü bir şeyse niye satıyorlar kiii?“, “Öldürücü olduğunu bile bile niye içmiş kiii?” gibi terleten sorularıyla boğuşurken nasıl anlattıysam, küçücük kızım “Ay canım çekti yaaaa.” dedi. Şimdi unutması için dua ediyorum.

kaş5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.