Kavga sanatının ustalarını itiraflarla tanıyalım

İletişimi sağlam tutmak varken kavga etmeyi tercih etmeyi kimse istemez. Yine de genlerimize mi işlemiş nedir, daha çocukken başlarız yumruklarımızı sıkıp saçları çekmeye. Büyüdükçe daha sözsel bir hal alan kavgalar yerli yersiz alır hayatımızdaki yerini. Elbet barış olsun elbet kavgalar dursun. Amma velakin durmayacaksa da şu aşağıdaki itiraflardan daha kötü olmasın, olamasın…

Polat ve Memati

Mahellemizde, oyun oynarken “sen neden Polat oluyosun da ben Memati oluyorum” diye kavga eden çocuklarını ayırmak yerine, “senin oğlun neden Polat oluyor da benim oğlumu Memati yapıyor” diye birbirleriyle kavga eden anneler var. La havle!

33.1

Ezeli rakip

Anneannemle dedem küsüşmüşler. Kavga sebebi; dedemin şu an seksen yaşında olan ilk aşkı. Anneannem kadıncağızın dul kaldığını öğrenmiş de…

33.2

Olmaz ki ama

Dayak yiyip kafayı yardırdın, yetmedi. Beni annesiyle kavga ettirdin, yetmedi. Biz annesiyle küstük de sen niye hala o çocukla oynuyorsun evladım yaaa?

33.3

Çarpışmayın

Canım babam torunlarını alıp lunaparka götürmüş. Çarpışan arabalarda torunlarına çarpıyorlar diye kavga edip geri gelmiş.

33.4

Fısır fısır

Çocukluğumdan beri gittiğim her düğünde gelin ve damadın fısır fısır ne konuştukları merak ederdim. Kendi düğünümde öğrendim, kavga ediliyormuş.

33.5

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.