Kaynanalarından muzdarip gelinlerimizin itirafları

Kaynana deyince birden bire bir dönemin fenomeni Semra kaynananın, daldandan dala nidaları yankılanıyor kulaklarda. Adları çıkmış dokuza inmez sekize düşüncesiyle şarkılar yazılıyorda yazılıyor. “A be kaynana naptın bize?” mısralarında gelin ve damatın pis pis sırıtarak oynaması da pek bir manidar. Ah zavallı gelinlerimiz ne çektiler! En sonunda içlerini İtiraf.com’a döktüler. Gülsek mi, ağlasak mı biz bilemedik itiraflarımıza bakın siz karar verin…

Kaynana

Hamile arkadaşımı arıyorum. Açtığında telefonu “Alo anne” diyorum. Şaşkınlığını ifade ederken “Ne o, almayacak mısın beni oğluna?” diyorum. O anda hat(!) kesiliyor. Şimdiden mi başlar bu kaynanalık sendromu, hıh ben de senin oğluna kalmadım!

 gelin1Cadaloz kaynana

İş arkadaşımın düğünündeyiz. Nikah kıyılıyor, imzalar atılıyor, gelin ve damadı tebrik etmek için ayağa kalkıldığında elektrikler kesiliyor. Biz hep beraber “Aaaa!” diye tepki gösterirken, arkadaşımın annesi oldukça yüksek sesle düşüncesini dile getiriyor. “Oğlumun daha ilk dakikadan hayatı karardı.”

 gelin2Gelin kaynana

Kendi bulduğu gelin adayıyla evlenmesi için, uzun uğraşlar sonucu abimi evliliğe ikna eden annemin 2 sene sonraki yorumu: “Nereden gelip oğlumun yakasına yapıştı ki bu çingene?

s-1ca594d839f4521b370a04ab615051a8b5f6e899 Antigribal kaynana…

Karım ağır bir gribal enfeksiyon geçirdiği için iki gündür evde yatıyor, ev işleri ile ve çocuklarla ilgilenemiyordu. Ben de oldukça yoğun çalıştığımdan ancak gece geç saatlerde eve gelebiliyor, kendisine ve ev işlerine pek yardım edemiyordum. Baktım olmayacak, hasta bir gelini hemen ayağa kaldırabilecek oldukça güçlü bir ilaç geliyor aklıma ve ona annemi çağırmak istediğimi söylüyorum. Biricik karıcığım, hemen iyileşiveriyor. Canım annem, çok yaşa e mi? Varlığın bile bize kuvvet veriyor. Sağ ol!

 gelin4Kaynana teftişi

Canım kaynanacığım, hani evimize her gelişinde, bin bir bahaneyle evin her köşesini gezip temiz olup olmadığını kontrol ediyorsun ya, hiç zahmet etme tertemiz her yer. Çünkü sen gelmeden önce oğluna saatlerce evi temizletiyorum.

 gelin5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.