Kediler, patiler, itiraflar

 

Hayvanlar en sadık dostlarımız. Ama dile gelse adının nankörlükle yan yana anılmasından koca bir şikayet mektubu oluşturabilecek minnoş kedi dostlarımız şapşallıklarıyla kalbimizin en birincisi. Kedi severler ve köpek severler diye 2 gruba ayrılmış olsak da önceliği kedilere verip itirafçılarımız ve onların yegane dostu kedili itiraflarına bir göz atalım…

Kedidir kedi

Yediğim meyvede bile gözü olan bir kedim var. Yemese bile pati atıyor. İmdaaaat!

 kedi1Kedidir kedi

Üç yaşındaki evimizin kısırlaştırılmış dişi kedisi balkonda bulduğu çekirgeyle deli gibi oynarken babamın yorumuna takılıyor: “Şuna bak, koskoca kadın olacak bir de!” Seviyorum ben bu adamı ya.

 kedi2Mart kedileri

Balkondan gelen yüksek sesli kedileri kastederek “Şu kediler kadar olamadık!” diyorum. Karımdan gelen cevap: “Hiç mi başı ağrımaz bunların?

 kedi3Kedi annesi

Kedimin aşı karnesini anneme gösterdim ve “Bak, artık onun da bir sağlık karnesi var.” dedim. “Nasıl yani, aşı ücretleri bizim maaştan mı kesilecek?” dedi. Tabii anneciğim, ölmüş babamdan yetim kaldı ya o bize…

 kedi4Kedi

Annemin tüm itirazlarına rağmen eve kedi aldık. En son annemi balkondan aşağı yumağı sallarken ve “Hadi annem, hadi atla…” derken gördüm.

 kedi5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.