Kendi söküğünü dikemeyen terzi itiraflarımız

Her anımıza, her beceriksizliğimize kulp bulmayı, itinayla bir deyimle o konuyu bağdaştırmayı, hatta bağdaştırdığımız konudan bir güzel sıyrılmayı çok ama çok iyi biliyoruz. Bu sefer kabak, birazcık terzilerimizin başına patlamış ve laf dönüp dolaşıp terzi kendi söküğünü dikemeze gelmiş olabilir. Sakın ha dert etmesinler, bizim onlara güvenimiz sonsuz! Ama itirafçılarımız konusunda birazcık kararsızız. Neden mi? Tabii ki kendi söküklerini dikemediklerinden. En iyisi 5 itirafta duruma bir el atalım…

Terzi

Ev arkadaşım “Dikiş dikebiliyor musun?” diye sorduğunda “Evet” diye yanıt veren dilimi damağıma dikmek istiyorum ki bir daha öyle hataya düşmesin. İki saatlik dikiş mesaimden sonra parmaklarım geçici bir süre hizmet dışı.

terzi1Hesapsız terzi

 Parasının yüzde seksenini aldığı üç gün içinde bitiren, geriye kalan yirmi yedi gün sefil hayatı yaşayan başka bir muhasebeci var mı bilemiyorum. Lakin ben olsam kendime şirket emanet etmezdim.

 terzi2Şapşal terzi

Erkek reyonunda kendine kıyafet bakarken güzel bir kız yanına gelip de gülerek “Sence bu kot pantolon bana uyar mı?” diye sorunca, bir pantolona, bir de kafanı yana eğip kızın poposuna baktıktan sonra “Belki iki beden büyüğü” dersen kız çeker gider tabi. Terzi misin, modacı mısın, sana ne be adam! Sen “olur” desene!

 terzi3Terzinin söküğü

Gıda mühendisiyim. Az önce dolaptaki yemeğin bozulup bozulmadığını sormak için annemi aradım. Bir de evde car car konuşurum, bu zararlı bu değil diye. Neden dinlemediklerini şimdi anladım.

terzi4Düşük bel

Yeni aldığım pantolon üstüme bol gelince, kendimi “Biraz kilo alayım da üstüme tam otursun” diye düşünürken buldum. Memlekette terzilerin köküne kıran girdi sanki!

terzi5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.