Kenya Gezi Notları

 

Tropik iklimin yaşandığı Kenya’ya gittiğinizde gönül rahatlığıyla taksilere binebilirsiniz çünkü fazlasıyla ucuz. Farklı tatları bir arada kullanmayı da oldukça seviyorlar. Gittiğinizde mutlaka Skuma Wiki ve Pilau’ yu deneyin. Ve tabii dünyaca ünlü çayını kahvesini içmeden de geri dönmeyin…Ola ki havaalanında hatıra fotoğrafı çektirmek isterseniz geceyi nezaret hanede geçirmeyi de göze alın. Biz pek bir anlam veremedik bu duruma…Buyurun thehornet anlatsın siz dinleyin…

 

1) Ülkeye girişte güvenlik bölgesi olarak Wajir denilen bir havaalanına indirilip tüm uçak ve bütün kargo tekrar gözden geçirilip aranıyor.

2) Güvenlik noktasında x-ray cihazından geçseniz bile bekleme salonunda biri gelip pasaportunuza bakıp “Vizenizde sorun var, ülkeye girişiniz sorunlu” deyip sizden rahatlıkla rüşvet isteyebiliyor.

3) Havaalanından çıkarken hatıra diye fotoğraf çekmek isterseniz ve polis o anda sizi yakalarsa ya 100 Dolar rüşvet verirsiniz ya da bir gece gözetim altında sabahlarsınız.

4) Bütün ülkede güvenlik önlemleri hat safhada. Öyle ki evlerin bahçe duvarlarının üzerine cam kırıkları ve elektrikli tel döşenmiş durumda. Ayrıca sıradan evlerde bile 24 saat güvenlik nöbet tutmakta.

5) Afrika ülkesi diye gittiğiniz halde başkent Nairobi’de güneş battıktan sonra sabaha kadar üşüyebiliyorsunuz. Hava sürekli yağmurlu ve serin. Ülke yeşillikler içerisinde ve Afrika’ya göre fazla yeşil.

6) Trafikte insanlar çok rahat. Kaza sebebiyle trafiğin tıkandığı bir durumda 2 saat boyunca beklediğiniz halde şoförler yandaki şerit boş olsa bile yan şerite geçip ilerleme teşebbüsünde bulunmuyorlar.

7) Ülkede giyim pahalı ve kalitesiz. Ayrıca çok güzel diye girdiğiniz bir kıyafet dükkanında size çok rahatlıkla ikinci el kıyafet satmaya çalışabilirler.

8) Ülkede uyuşturucu yetiştirmek serbest olduğu halde kullanmak yasak.

9) Ülkenin yerel kıyafetli kabilesi olan Masai Mara geçim kaynağı olmuş. Her yerde turlar düzenleyip hediyelik eşyalarını satmaktalar.

10)Kadınları göbeksiz ama ırk olarak basenlerden kilo almış durumdalar. Yani bizdeki fazla kilolar göbeğe, onlardakiler direkt arkaya.

11) Fuhuş ve bulaşıcı hastalıklar hat safhada.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.