Kep attıramayan itiraflar

 

Lise mezuniyetleri ve üniversite mezuniyetleri hayatımızın bir dönemini çokça işgal eder. “Ne giysem, saçımı nasıl yaptırsam?” şeklinde deli sorular kafada döner durur. Ama düşünmekten bile çekindiğimiz en deli soru şüphesiz “Mezun olabilecek miyim?”dir. Aileler aylar öncesinden törene katılmak için planlar yapa dursun siz bu sorunun altında ezilir, ezilir ve daha da ezilirsiniz! Bakalım itirafçılarımız mezuniyet tantanasının altınadan nasıl kalkmışlar?

Mezuniyet kepi

Annem almış olduğu tecvid dersinden sonra sınava girdiğini, sınavı başarıyla geçip, mezun olduğunu heyecanla anlatırken yeğenimden gelen soruyla hepimiz kahkahaya boğuluyoruz: ”Babaanne siz de kep yerine başörtülerinizi mi havaya fırlattınız?’

 103.1Babamın mezuniyeti o

Çarşıya gidecek olan iş arkadaşıma kredi kartımı verip borcumu ödemesini rica ediyorum. Şifreyi soruyor, “1979” diyorum. “Olur muuuu, ne yaptın sen?” diyor, şaşkın bir ifadeyle “Ne yapmışım ki?” diyorum. “Hiç doğum tarihi kredi kartı şifresi yapılır mı, birinin eline geçse ilk deneyeceği rakam bu olur zaten” diyor telaşla. İyi de bu tarih babamın mezuniyet tarihi. Ohaaa, ne yani 33 yaşında mı gösteriyorum?

103.2Toplu taşıma

Mezuniyet için saçlarını yaptırıp, kıyafetlerini giyip kutlama yapılacak yere belediye otobüsüyle giden kişi ablam olur!

 103.3Biri beni sustursun

Mezuniyet töreni için aldığı cüppeyi giyerek “Büyük mü bu bana yaa?” diyen öğrenciye “Büyük olsun, seneye de giyersin.” diyen şapşal benim. Öğrenci başarısız olmasaydı, espri olurdu. Mezun olup olmayacağı belli değil, gaf oldu. Dilim ağzıma büyük geliyor…

 103.4Resmi ne yapsın?

Bir alkış da kızının mezuniyet dolayısıyla kepli fotoğraf çektirmek için gittiği fotoğrafçıda, çekimler sırasında kızının yanına zıplayıp “Bana bak, kızımın kepli fotoğraflarını gazetelerde görürsem seni gebertirim! Kızım sen de resimleri almaya geldiğinde negatifleri de al!” deyip giden komşumuz Handan Teyze’ye lütfen.

 

103.5.5

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.