Kıbrıs Gezi Notları

 

Yavru vatan Kıbrıs, oldum olası tatillerimizin uğrak yeridir. Adı yavru vatan ama trafik tersten aktığı için İngiltere’yi daha çok andırıyor. Eğer öğrenci olarak gidiyorsanız elinizde avucunuzda ne varsa öğrencilik yılları boyunca harcayabilirsiniz oldukça pahalıdır çünkü ama eğer tatil için gidiyorsanız havası, doğası, denizi kesinlikle pişman etmez. Konuşmaları Kıbrıs ağzıyla olduğu için ilk duyduğunuz da biraz komik gelebilir zamanla alışırsınız mutlaka. Siz gelin yaz gelip tatil planı yapmadan önce  Immobile’in Kıbrıs notlarına göz atın o size daha detaylı olarak deneyimlerini aktarıyor…

 

1) Dünyanın bir çok yerinde denize girdim ama kesinlikle en iyisi Kıbrıs’tı, özellikle Magosa’nın denizi olağanüstü.

2) Aileyle tatil yapmak için çok ideal bir yer. Otellerde ki personelin yaklaşımı müthiş, Türkiye’deki gibi suratsız değiller ve işten kaçmaya çalışmıyorlar. Her gördüklerinde talep etmeseniz bile yardıma koşuyorlar, ayrıca siparişinizin gelme süresi oldukça kısa olduğu gibi karmaşık içkileri hazırlama konusunda da başarılılar.

3) Genelde kumar oynamaya gelenler ağırlandığı ve bu gelenlerin de asıl hedefi kumar olduğu için etrafta askıntılık yapan kişiler yok. Aileniz veya partnerinizle çok keyifli ve tacizsiz bir tatil yapabilirsiniz.

4) Kumar işine gelirsek, öncelikle şunu söyleyeyim amacınız kazanmak ise öyle küçük miktarları falan düşünmeyin. Örneğin pokerde kazanan el gelme oranı 5 elde bir, bu nedenle arada kazansanız da eninde sonunda küçük miktarlı sermayeler gidiyor.

5) Eğer bir krupiyere şansınız tutup para kazanırsanız görevliler derhal devreye girip bir sonraki krupiyeri en profesyonel olanlardan seçiyorlar. Her krupiyerin süresi 20 dakika, kazandıktan sonra değişen krupiyerle oynamayın, kalkın bir 20 dakika gezin, diğer masalara bakın, yiyin için.

6) Rulet oynarken olasılıkmış ihtimalmiş düşünmeyin. Her el bir rakamın gelmesi 36’da bir, kırmızı siyahın gelme ihtimali ise %50. 5 kez kırmızı geldi artık gelmez diye düşünmeyin, hislerinizle oynayın, 14 el üst üste siyah geldiğini gördü bu gözler.

7) Lütfen ama lütfen keyif geçirme amaçlı oynayın, para kazanmak için gitmeyin, çok para kaptıran insanları gördükçe nasıl bir lanet olduğunu anlıyorsunuz bu işin. Sabahın 7’sinde kan çanağı gözlerle kaybettiği 100 bin doları kazanmak için çırpınan suratlardan olmayın.

8) Kıbrıs’ın free shop kısmında çalışan hatunlar çok hoş sohbetler, istediğiniz ürün konusunda kararsızsanız onların tecrübelerine güvenin.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.