Kilo muzdaribi itirafçılarımız

Kilodan çektiğimizi hiçbir şeyden çekmedik şu fani dünyada. Kalori hesapları, havuz problemlerinden bile daha bela oldu başımıza. 2 kilonun lafı mı olur diyen de var, 2 kilo aldı diye depresyonun en ücra köşelerine savrulanı da… Bir de fesatlığın dibine vurduran, yiyip yiyip kilo almayanlar var ki onlar bizden değil, onların kabul gördüğü bir dünya da istemiyoruz! Ne fesatlığı demeyin, hepimiz için bu durum böyle. Hazır laf kiloya, mevsim de yaza doğru gelmişken bizi silkelenip kendimize getirecek kilo itiraflarımız da gelsin.

Kilo sorunsalı

Zayıfladım diye hava atıyordum, meğer eşofmanımın lastiği gevşemiş…

 55.1.1

Kilo

Kilo verip daha fit hale geleyim diye salata yediğimi gören annem durumu garipsedi. Bana salatanın yanında yiyeyim diye börek yapmış. Ben de yapılmış şimdi, ziyan olmasın diye yemeye devam ettim tabi. Annemle olmaz bu iş, bir kez daha anladım.

 55.2

“Kiloya dikkat edelim” diyen aile hekimime; “Gerçekten dikkat ettim de görmeyeli çok kilo almışsınız” dedim. Pişman değilim, konuyu o açtı.

55.3

4 kilo

Dün akşamki toplu tartılma seansında 117 kilogram gelen arkadaşımın söylediği lafı aynen aktarıyorum: “Bugün çok gazım var, şişkinim. 4 kilo düşün.” Biz mi? Tabi ki gülmekten yerlere düştük.

 55.4

Baş belası kilolar

Fazla kilolarım hakkında çok laf işittim ama kuaförümün; “Biraz kilo ver de ağda yapacağım yerler küçülsün” demesi içime çok dokundu be…

 55.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.