Kırk yıl hatırı olan itiraflar

 

Muhabbetin demi, sohbetlerin vazgeçilmezi, dedikoduların açılış seremonisidir kahve. Amerikan filmlerinde erkeğin kızın evine girme bahanesi, uyanamayanların ortak marşı kahve konusunda elbette bizim itirafçılarımızın da söyleyecekleri var. Kırk yıl hatrı olan kahveyi biz size beş itirafla özetleyeceğiz.

Kahve

Evli olmasına ve hiç mevzu bahis olmamasına rağmen yılışık bir şekilde “Size kahve borcum vardı” dedi. Nezaketimi bozmadan “Evet o borcunuzu, sizin evinizde, karınızla birlikte içerek tahsil edeceğim” dedim. Gözlerindeki korkuyla kahveden soğuduğuna eminim.

86.1Kahve içme

Kız arkadaşım beni gece 01.00’de evine kahve içmeye davet etti. Gerçekten de kahve içip geldik. Yani kahve içen ben olmasaydım kesin inanmazdım ama sadece kahve içip geldim.

86.2Sütlü kahve

Annem babama soruyor; “Kahve ister misin hayatım?” babam cevap vermiyor. Annem tekrar soruyor; “Kaç şekerli olsun?” babam cevap vermiyor. Annem tekrar soruyor; “Üçü bir arada olsun değil mi canım? babam yine cevap vermiyor. Annem dayanamayıp pes ediyor. “Üçün birini iç, X!” Babamdan cevap geliyor. “Sütlü olsun hayatım.

86.3Kahve falı

Anneme kahve falı bakarken fincanda canavara benzeyen bir şekil gördüğümü söylüyorum, cevabı yapıştırıyor: “Babandır o!!
86.4

Nerede sıcak kahvem

Amerikan dizilerindeki, her istediğinde alabildiğin, 24 saat sıcak kahve hazır olan, kahve makinalarına özenerek, bir filtre kahve makinası aldım. Gel gör ki, ne dediysem annemi her açık gördüğünde kapatması alışkanlığından vazgeçiremedim. Evde bir Türk anne gezinirken o Amerikanvari havayı oluşturamayacağımdan bu sayede emin oldum.

86.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.