Kış itirafları

Soğuk havalar, yağmurlar, çamurlar kendini iyiden iyiye hissettirdi. Sıcak çay ve kahveyle aşk yaşarken buna bir de sıcak su torbası eklendi. Başımızı dışarı çıkarmak istemediğimiz, güneşe hasret kaldığımız, kat kat giyinmekten nefessiz kaldığımız hatta ve hatta giyinip soyunurken gideceğimiz yere geç kaldığımız günlere selam olsun diyoruz ve sözü itirafçılarımıza bırakıyoruz…

Kış

Kışın gelmesiyle birlikte bu aralar beni mutlu edebilen tek şey; kışlık kıyafetlerimin ceplerinde bulduğum, geçen seneden kalma paralardır. İnsan gerçekten mutlu oluyor yahu.

 

kis%cc%a71 Kış tarifesi

Cuma namazındayız. Hava soğuk ve iç avluda cemaat var. İmam hutbeye çıkıp bir iki cümle sarf ettikten sonra şöyle dedi ve noktayı koydu: “Muhterem cemaat! Hava soğuk. O nedenle kış tarifesi uygulayıp kısa kesiyoruz.”

 kis%cc%a72Kara kış

Kombili evimizin soğukluğundan 3 kat penye, bir örgü süveter ve bir kazakla dolaşmamıza misafirimizin yorumu: “En azından spor yapmanıza gerek yok. Bu kadar kıyafetle ağırlık çalışmış olursunuz.”

 kis%cc%a73Kış geldi böyle oldu

Son günlerde miniğimin dışarı çıkma isteğini sıkça reddetmiş olmalıyım ki, sorusu beni benden alıyor: “Bugün nereye gitmiyoruz?

 

kis%cc%a74Kış güneşi

Ben lahana gibi kat kat giyinmeme rağmen üşürken – 20 °C’de, kumsal havası kıvamında salına salına, mini etekle yürümekte mahsur görmeyen güzel Rus kızlarınına kocaman bir alkış rica ediyorum.

 kis%cc%a75

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.