Kıskançlık kokan itiraflar

Seven kıskanır lafının ardına saklanıp her türlü şeyi sevsek de sevmesek de kıskanan bizler, arada bir kaşımızı kaldırıp “Saçmalıyor muyum acaba?” diye düşünsek de bu huyumuzdan bir türlü vazgeçemiyoruz. Ama üzülmeyin, çünkü itiraflarımızda da göreceğiniz gibi beterin beteri var ve siz bazı insanların kıskançlık skalasında çok masum ve de aklı selim kalıyorsunuz…

Ebedi kıskançlık

Dedemin 60 yıllık evliliği, ninemin vefatıyla son buldu. Aradan 3 yıl geçti ve bugün dedem mezarı ziyaret edebilecek direnci bulduğunu söyleyince, hep birlikte ninemle bayramlaşmaya gittik. Dedem duasını okudu, uzun uzun baktı ve “Ninenin yanına bu adamı kim gömmüş? Bakın bakalım adam kaç yaşında?” dedi! Ben ki 3 yıldır ayda en az bir defa mezarlığa giderim, bu ağlamadığım ilk ziyaretimdi. İlahi dedecik!

36.1

Kıskançlığın böylesi…

Sabahları aynı okulda çalıştığım ve hiç sevmediğim öğretmen arkadaşımı arabama almamın tek sebebi yürüyerek form tutmasını önlemektir. Yardımseverlik veya nezaketle hiçbir alakası yoktur. Arz ederim.

36.2

Kıskançlığın bu kadarı

Minicik bebeğimi yıkadığımı gördükten sonra sırtını keselememi istedi, yetişemiyormuş, keseledim. Bebe yağıyla oğluma masaj yaptığımı gördükten sonra bacakları çok kurumuş, ona da yağ sürmemi istedi, sürdüm. Oğlumun çorbaları çok besleyeciymiş, fazla yapmamı istedi, sabahları bağırsaklarına iyi gelirmiş, yaptım. Ve son bomba; bacak arası pişik olmuş, pişik kremi sürmemi istedi, sürdüm. Yakında altını bezlememi isteyeceksin diye çok korkuyorum sevgili kocam.

36.3

Kıskançlığın böylesi

Biraz önce en samimi arkadaşlarımdan biri arayıp “Benim de kocam müdür oldu!” dedi şakıyarak. “Ay canım benim, çok sevindim tebrikler, başka kim olmuş ki?” dedim saf saf. “Seninki.” dedi. İyi de be canım, o olayın üzerinden 2 sene geçti, sen yemeyip içmeyip bugünü mü beklemiştin, bilsem bu kadar midene dokunduğunu söylerdik istifa ederdi!

36.4

Ama neden

Kıskançlıkta son noktadayım; kocamın memeleri benimkilerden büyük!

36.5

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.