Kitap kurdu itiraflar

 

Okurken hayallere daldığımız, sayfalarını çevirirken çoğumuzun sevdiği o kokunun burnumuza geldiği ama istatistik olarak maalesef  yılda sadece 6 saatimizi ayırdığımız ve kıymetini bilemediğimiz kitaplarımız… Tabletle, telefonla büyüyen bir nesile inat hikayelerle, romanlarla büyümüş nesilleriz bir kısmımız. Bu yüzden bizi geniş düşünme gücüne iten kitaplarımızın olduğu itiraflara yer vermeden edemedik…

Kitap

Şu sıralar hangi kitabı okuduğunu sordum. “O kadar yeni başladım ki adını hatırlamıyorum.” dedi. Okumuyorum desene şuna!

 17.1Kitaplar

Kitapseverim diye kendimi bile kandırdım yıllarca. Nerede yeni çıkan güzel bir kitap olsa son paramla da olsa gidip aldım. Herkesin görünce el attığı sayısız kitabım var şimdi. En kısa zamanda da okumaya başlayacağım inşallah. Çünkü ben kitapseverim…

 17.2Kitap savaşı

Karım bana ‘Gözümü Haramdan Nasıl Korurum‘ adlı kitabı almış. Ben de ona ‘Grinin Eli Tonu‘ kitabını aldım. Artık alalım mesajı lütfen.

17.3Kitap kurdu

Giderek büyüyen bir kütüphanesi olmasına rağmen okuduğu kitapları tekrar tekrar okumaktan vazgeçmeyen kızkardeşime annemin cevabıdır: ”Aferim kızım, defalarca oku tabi, o kadar para verdin, sayfaları eskisin bari!

 17.4Kitabın konusu

Ablam yeni kitabına başlamak üzre bize fikrimizi soruyor: “Tüm baskılara ve toplumun dayatımına karşı sarsılmayan, bütün engellere karşı hiç bitmeyen, erimeyen, günden güne güçlenerek büyüyen bir olgunun kitabını yazmak istiyorum. Bu ne olabilir?” Annemden cevap gecikmiyor: “Aa onda düşünecek ne var kuzum, hemen başla! Adı da şu olsun: Babamın Göbeği!”

17.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.