Kız yurtlarından izlenimler

 

Kızlar, erkek yurdunda neler döndüğünü, erkekler de kızlar yurdunda neler döndüğünü hep merak etmiştir. Erkekler ne işler çeviriyordur bilemeyiz ama kızalar yurdunda çok ütopik olaylar yaşanmıyor beyler bizden söylemesi. Miss Turkey yarışmasının finali gibi hayal etmeyin boşuna. Kantinde örülen örgüler, dedikodun tillahı, arada yaşanan sürtüşmeler hatta diz yapmış gri pijamalar diyelim siz anlayın. Yine de yok biz ikna olamayız diyorsanız buyrun o zaman tatlıprensessss’in yurt deneyimlerini okumaya…

Kredi ve yurtlar kurumuna ait kız yurtlarından izlenimler:

1) İçeride erkeklerin hayallerini süsleyecek manzaralar yok maalesef. Dışarda gördüğünüz o süslü püslü, havalı kızlar yurdun içinde makyajsız ve özensiz pijamalarıyla tam bir felaket. Yurtta görüp dışarıda tanımakta zorlandığım kızlar o kadar çok ki.

2) Maddi durumları genelde kötü, zaten iyi olsa ya özel bir yurtta kalır ya da ev tutarlar. Ama yine de yemeyip içmeyip kıyafet alanlar çoğunlukla.

3) Bir odada 6 kişi kalmak gerektiğinden ışıkta ve gürültüde uyumaya alışmanız gerekiyor. Ben hala alışamadım gerçi ama istisnayım. Bu yüzden yurtta uyku problemi çekmeyen bir cici kızımız her durumda her koşulda uyur, çok iddialıyım.

4) Ara sıra kavgalar yaşandığı oluyor ama genelde arkadaşlıklar güzel.

5) Son olarak kantin görevlisi çocuk artık evlenmeyi düşünmüyor, hatta sanırım bir an önce emekli olmanın hayalini kuruyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.