Kocaman bir alkışı hak eden anne itirafları

Anneler, annelerimiz. Hiçbir zaman büyüdüğümüzü kabullenmezler. Ayağımıza taş değse canları acır kabul ama bizler de birer bireyiz yahu. Bu kadar da üstümüze titremeyin lütfen. Bir de yanlış anlamaları meşhurdur ve tabii komşu kızı, komşu oğlu örnekleri. En tehlikelisi ise menopoz dönemleri… Anne ve menopoz bir aradaysa arkanıza bile bakmadan uzaklaşın ve itiraflara göz atın.

Annem ve ben

Babam şehir dışında olduğu için 4 gündür annemle birlikte uyuyorum. Annem o kadar çok sağa sola dönüyor ki gece en az iki kez uyanıyorum onun sayesinde. Geçen gece “Anne, uyumadan önce seninle nefes egzersizi ve meditasyon yapalım. O zaman çok daha rahat uyuyacaksın.” diyorum. Yatakta uzanmışız, ben yüksek sesle başlıyorum “Şimdi tüm vücudun gevşiyor. Derin derin nefes al, ver.” diye. Aradan 10 dakika geçiyor ve annemden meditasyonu bitiren cümle geliyor: “İşteölebişey, sus da Bismillah de yat kızım.

anne1Annem

Akşam yemeği hazırlayan annemin yanına gizlice gidip korkutuyorum. Annemden fazla tepki gelmediği için “Korkmadın mı anne?” diye soruyorum. Cevabı gecikmiyor. “İnsan s.çtığı b..tan korkar mı?

nne2Annem annem

 Annem akşamın bir saati arayıp telaş içinde “Sekizi çevir, sekizi!” diyor. “Ne sekizi anne?” diyorum, “Televizyonda, televizyonda!” diyor ve kapatıyor. Az sonra tekrar arayıp “Gördün mü, bizim buraları gösterdi.” diyor. Üniversite mezunu, 28 yıl öğretmenlik yapmış anneciğime onun televizyonunda kanalların farklı sıralandığını, benimkinde farklı sıralandığını anlatmam bir hayli zor oluyor. Neymiş efendim, bunca yıllık kızıymışım, onun ne söylediğini anlamalıymışım. Müneccimim ya…

 anne3Benim annem güzel annem

Hapşırdığında “Çok yaşa” diyen evladına, “Yaşadım da ne oldu, gün mü gösterdiniz bana?” deyip ağlayan kadın, menopozun pençesindedir ve ömrünün uzun olması için dua edilendir…

anne4Annem!

Bu taraf bitti.” diye CD’yi arkasına çeviren ve sonra da “CD çalar çalışmıyor!” diye feryat eden anneme alkış az geliyor!

 anne5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.