Kokuya duyarlı itirafçılarımız

Kokuya aşırı duyarlı olmak insanı fazlaca yoran bir durum. Her ortamda çoğunluğun alamadığı ama sizin alarak rahatsız olduğunuz bir koku mutlaka mevcuttur. Üzerine birde ne kokusu diye deli damgası yemeniz de cabası olabilir. Kendinizi daha fazla yalnız hissetmeden itirafçılarımızla sizi buluşturmak en güzeli herhalde. O zaman buyrunuz...

Koku

Anneannemin yanında sigara kokmamak için ve o parfüm sevmediğinden limon kolonyasını üstüme başıma boca ediyorum. Bilin bakalım sonra ne oluyor? Hayatımda ilk defa gördüğüm çok, çok, çok yakışıklı akraba anneannemi ziyarete geliyor ve odanın kamyoncu gibi sigara ve kolonya koktuğunu söylüyor. Ben mi? Yok canım çıkmadım mutfaktan o gidene kadar.

 koku1Koku

Sevgili çalışma arkadaşımız Ahmet; dolabını her açtığımızda burnumuzun direği kırılıyor. Çözümü dolabının kuytu köşesine parfümlü ped saklamakta bulduk. Gözünü seveyim uyanma!

 01koku2Koku

Asansöre binersiniz, sizden önce inen birisinin kokusu sinmiştir içeri. Koku çiçeksi, tatlı ve hafiftir. Asansörden inersiniz, etekleri uçuşan gülümseyen, çok güzel bir kadın canlanır gözünüzde sonra birdenbire aynı koku takılır burnunuza, başınızı çevirir o güzelliği görmeyi beklersiniz… Ama hayat süprizlerle doludur işte; boynunda fuları, gözleri sürmeli feminen ses tonuyla bir erkek karşılar sizi…

 koku3Senin kokun

Ele ele okuluna gittik. Okul koridorunda yürürken “Aşkım buranın kokusuna bayılıyorum biliyor musun?” dedim. Sebebini sorduğunda “Çünkü okulun içinde senin kokun var, o yüzden seviyorum.” deyince gülümsedi. Ancak az sonra hemen yüzü düştü yerlere. Ne olduğunu sorduğumda “Ama burada Selin’in kokusu da var, onu koklama tamam mı?” diye cevap verdi. “Hayatta yapmam kuzum bunu! Onun kokusunu, onun babasına bırakıyorum.” cevabımı beğendi. Yolumuza mutlu mesut devam ettik. Kadınlar işte… Yaş, zaman, mekan farketmiyor.

 koku4Mis gibi koktu

Diyet illetinin nelere kadir olduğunu kız arkadaşım, hafiften yanan bir çöp tenekesinin yanından geçtiğimizi fark etmeyip, “Of bir yerde güzel bir şeyler pişiyor.” dediğinde anladım.

 koku5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.