Kolombiya Gezi Notları

 

Doğal sahilleri, yemyeşil doğasi ve nefes kesen güzellikteki kiliselerinden çok adam kaçakçılığı ve uyuşturucu ticareti ile ünlenen bu bahtsız ülkeyi filmlerden izlemeyi bırakıp da dünyanın en lezzetli kahvesini yudumlayarak gezmek isterseniz eğer, önce mutlaka quehay ‘ın itirafına bir göz atın deriz.

 

1) Kadın nüfusu erkek nüfusunun yaklaşık 2-3 katı kadar. Hal böyle olunca karışını aldatan erkek sayısı çok fazla. Üstelik burada genelde kadınlar güzel, erkekler ise kısa boylu ve çirkin.

2) Trafik çok kötü; yolun üç şerit olmasını sadece yol genişliği şeklinde telakki ediyorlar çünkü en yavaş gidenler genelde soldan gidiyor.

3) Gece hayatı çok renkli, çok eğlenceli.

4) Burada yaşayan herkes yaş farkı gözetmeksizin dans etmesini biliyor ve seviyor.

5) Sarmısaklı yoğurt deyince insanlar bir tuhaf bakıyor çünkü burada sadece meyveli yoğurtlar var.

6) Yemekleri bizimkilere hiç benzemiyor, salça yok, sos yok vs. Yeşil muz kızartması en değişik yemekleri. Sıcak çikolatanın içine peynir atıp yiyorlar ve tavuk kızarması bal ile servis ediliyor.

7) Güvenlik sıfır, hırsızlık ve adam kaçırma had safhada. Bu yüzden bütün apartmanların 24 saat güvenlik ve resepsiyonları var.

8) Uyuşturucu ticareti ve adam kaçırma gerillanın elinde.

9) İsçilik çok ucuz. 10 TL ile 1 gün için temizlikçi kadın tutabilir veya 1 saat masaj yaptırabilirsiniz.

10) Asgari ücret 150 dolar civarında ama ekonomik durumu iyi olan büyük bir kesim de var.

11) Aile yapıları Türkiye’ye çok benziyor. Anne babalar çocuklarına çok düşkün, evliliklerde genelde kaynana problemi var.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.