Kopya çektiren itiraflar

 

Kopyayla ilk olarak ne zaman, ne şekilde tanıştık bir fikrimiz yok. Ama her türlü yoluna, tekniğine A’dan Z’ye hakimiz evelallah… Büyüklerin de söylediği gibi kopya çekmeye ayırdığımız vakti ders çalışmaya ayırsak yüksek notlar bizden sorulacak ta bu üşengeçlikle kim uğraşacak şimdi. Zaten sizin de “Hadi canım ordan” dediğinizi duyar gibiyiz. Bakalım her şey de olduğu gibi kopyanın da kralını yazan itirafçılarımız bizi müthiş teknikleriyle ne kadar aydınlatabilmiş?

Kopyalarım

Üniversiteye başladığım sene, zor bir dersin final sınavında ortalarda oturuyorum. Ön sıralar da boş. Genç ve yakışıklı bir delikanlı “Öne geçer misin arkadaşım?” diyor. “Ne geçeceğim ya, bir sürü kopya yazdım ben buraya!” diyorum. Milletin niye kahkaha tufanına tutulduğunu o genç ve yakışıklı delikanlı sınav kağıtlarını dağıtmaya başlayınca geç de olsa anlıyorum…

 83.1Karışık Savaş

Kopya kağıdına “Dandanakan Savaşı” yerine “Damdan akan Savaşı” yazan öğrencime bir alkış istiyorum.

 83.2Kısmetimi bağladın ey Türkoloji

Minik kağıtlara döşediğim Osmanlıca ve Farsça kopyalarını çantamda bulunca o Arapça harfleri büyü zennedip, korkmayayım diye de bana bir şey söylemeden alıp hocaya götüren bir annem var! Ama asıl alkışı, benim ders notlarını okuyup “Bu kıza kısmeti kapansın diye büyü yapılmış” yorumuyla sayın (!) hocamıza istiyorum!

 83.3Adam Olacak Çocuk

Oğlum bu yıl anaokuluna başlayacak. Beyimiz okula gitmeye hazır değilmiş, üç gündür peşimde dolaşıyor. ”Baba daha kopya çekmeyi bile bilmiyorum, bu durumda nasıl gideyim okula, kopya çekmeyi öğret gideceğim söz” Savulun eğitim camiası yeni jenerasyon geliyor.

83.4Annem

Göz muayenesinde yazıyı okuyamayınca, fısıldayarak bana kopya veren bir “annem” var.

83.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.