Korkudan yolu İtiraf.com’a düşmüş itirafçılarımız

Ah şu canına yandığımızın korkuları! Yok yükseklik korkusu, yok karanlık korkusu, yok böcek korkusu derken gider de gider! Tamam ecele faydası yok ama ne yapsak atamıyoruz üstümüzden. Üstelik cengaverlik yapıp saklamaya çalışıyoruz bir de. Korkularını saklamayıp bizimle paylaşan itirafçılarımızı da tebrik ediyoruz…

Korku

Karımla yürüyüş yapıyoruz. Yanımızdan geçen hatunu süzdüğümü fark eden karımın uyarısı: “Tekrarı olursa gözlerini oymadan önce seni bağlayıp ağda yaparım!” oluyor. Hayalgücüm bir kadınla yarışamayacağı ve üstüne gittikçe daha beter sonuçlar olacağı için, göz oyma ile ağda yapmanın sıralamadaki yerlerinin sebepleri konusunda kendisinden bilgi alamadım, arz ederim.

 ki1

Korku

Duştayım. Birden elektrikler kesiliyor. Hemen kapıyı açıp anneme bağırıyorum. “Anneee, konuş benimle; korkuyorum!” Annem başlıyor konuşmaya. “Bu gece de rüyamda dedeni gördüm. Mezarının başına gitmişim, ‘Baba ben geldim; kalk!’ diyorum; o da mezardan çıkıyor; başlıyoruz konuşmaya…” Ben korkudan ağlamaya başlıyorum; annem gülmekten çatlıyor.

 ki2

Korku

Bizim beş yaşındaki kuzen iğneden korkmasının sebebini itiraf etti. “Ya balon gibi patlarsam? Garanti verin önce!”

 ki3

Korkutan yemek

Yemek yemenin sadece bir ihtiyaç değil aynı zamanda bir zevk olduğunu, sofraya her oturuşunu bir şölene çevirip daha yemeği kaşıklarken: “Yemin ederim gençler, sofraya her oturuşumda doyacağım diye çok korkuyorum” diyen Ali Amca’dan öğrenmiş bulunuyorum.

 ki4

Korku filmlerinin etkisi

7 yıldır her gece, çocuklar yattıktan sonra, gözleri karanlıkta ışıl ışıl parlayan et bebekleri ortalıktan toplayıp oyuncak sepetine koyuyorum. Gözün kör olsun Chuckie!

 ki5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.