Koyu taraftarlar ve itirafları

Futbol maçları dendiğinde sahada top koşturan futbolculardan çok tribünlerde çığlık çığlığa, ses telleri patlayıncaya kadar bağıran taraftarlar kalıyor hafızalarda. Futbolcu olmadan nasıl bir maç düşünülemezse taraftarsız bir maç düşünmekte o kadar imkansız. Durum böyle olunca e hazır aramızda da koyu taraftarlar varken itiraflarla onları dile getirmek istedik….

Taraftar

Seneler önce. Yer Malatya stadyumu. Statta anons var: “Sayın taraftarlar sahaya yabancı madde atmayın” Eniştemin yanındaki elli yaşlarındaki adam ortaya sesleniyor: “Yabancı değil ki. Paradır, çakmaktır, şemsiyedir. Hepsi tanıdık.

taraftar1Taraftar

Balayından döndüğümüz gün beni Beşiktaş stadına götürüp Ricardo Quaresma’nın sözleşmesini imzalamasını izlemeye götüren bir kocaya sahibim, hala da sahibim yani.

 taraftar2Çılgın taraftar

Yaklaşık 13.000 kişilik tribünde herkes tek bir ağızdan küfür ederken yanındaki kadının kulaklarını kapatarak duymamasını sağlamaya çalışan arkadaş, nasıl bir hayal gücünün ürünüsün sen?

 taraftar3Fanatik taraftar

Kuzenin 4 yaşındaki afacan oğluyla oyun oynarken ona soruyorum: “Söyle bakalım hangi takımı tutuyorsun sen?” Cevap anında, iftiharla geliyor: “Kendi takımımı tutuyorum ben!” Ne diyelim, takımına başarı dolu bir gelecek diliyoruz.

taraftar4Dilin kemiği yok

Şantiyede maç seyrederken karşı takım taraftarları için “Bunların hepsi y**şak!” dedim mi? Dedim. Aramızda denetleme için bulunan genel müdürümüz mü? O da y**şakların arasındaymış meğer. Ama biz aynı takımı tutmuyor muyduk ya?

taraftar5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.