Kuaförlerin güzelleştirdiği itiraflar

Her kadının en yakın arkadaşı, güzelliklerinin mimarı kuaförlere değinmeden geçemezdik elbette ki. Saçtan tırnağa, ağdadan makyaja kadar her türlü estetik ihtiyacın kalbinde duran, etraftaki tüm dedikodular kulağına geldiği halde sırdaş duruşundan ödün vermeyen kuaförlerin sizden tek beklentisi ise onları başka kuaförlerle aldatmamanız. Şimdi kuaförleri bir de itirafçılarımızdan dinlemeye ne dersiniz?

Gariban kuaför

Fönümü altı ayı aşkın süredir çok güzel çekmemesine rağmen, pek bir gariban görünüyor diye mahalledeki kuaföre çektiyordum. Bugün “gariban” kuaför yanımdan son model bir BMW ile geçti. Arkadaşlarım boşuna demiyorlarmış “Acıma, acınacak hale düşersin.” diye.

42.1

Alışkanlık

Saçların kökten değil uçtan uzadığını söyleyen bir kuaför ve hala ona gitmekte ısrar eden bir de ben varım.

 42.2

 Yasak eller

Kuaföre gittim, koltuğa oturdum. Saçlarımı şöyle bir elledi, karıştırdı. ”Bu saçlara yasak eller değmiş” dedi. Şaşkınlıkla dönüp yüzüne baktım. ”Bakma hiç, başka kuaförün eli değmiş, beni aldatmışsın” dedi. Kuaför tribi de hiç çekilmiyor yaa şimdi işin yoksa gönlünü al. O değil de sadece kırık aldırmıştım nasıl anladı diye hala düşünüyorum.

42.3

Toplam

Birinin sadece saçlarımı boyamasını seviyorum. Diğerinin ise sadece saç kesimini. Bir diğeri ise fönü muhteşem çekiyor. Anlayacağınız, kuaförde bile tüm aradıklarını tek bir erkekte toplayamamış biriyim.

42.4

Kullanım-kıllanım

Kuaföre gidilir, kaş bıyık aldırılır ve çıkarken ”Eline sağlık” denir ve ”Güle güle kıllan” cevabı eşliğinde uğurlanılır. Hala kendime gelemedim ya…

42.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.